Mikołajkowy prezent od BBC Earth i Centrum Nauki Kopernik

6. grudnia o godz. 19:00 BBC Earth i Centrum Nauki Kopernik organizują przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka najnowszej serii z udziałem prof. Briana Coxa pt. „Wszechświat”.

 

80 pojedynczych lub 40 podwójnych zaproszeń do Planetarium oczekuje na fanów na oficjalnym profilu BBC Earth na Facebooku (https://www.facebook.com/bbcearthpolska).

Po pokazie goście będą mogli obejrzeć nagranie wywiadu z Brianem Coxem, który specjalnie dla polskiej widowni przeprowadził Piotr Kosek z kanału YouTube Astrofaza (https://www.facebook.com/Astrofazapl) .

„Wszechświat” stanowi kontynuację i rozwinięcie wielokrotnie nagradzanej serii „Planety” z 2019 r. W pięciu odcinkach serii profesor Brian Cox przemierza bezmiar przestrzeni i czasu, odkrywając przed nami spektakularne momenty prawdziwego dramatu, który na zawsze odmienił oblicze kosmosu. Będziemy obserwować narodziny gwiazdy, doświadczymy potęgi czarnej dziury pochłaniającej całą planetę, a także staniemy się świadkami chaosu, jaki powstaje, gdy inna galaktyka zderza się z naszą Drogą Mleczną. Aby ujrzeć narodziny czasu i przestrzeni cofniemy się do okresu przed Wielkim Wybuchem, czasu, kiedy nie istniało jeszcze „wczoraj”.

Korzystając z ogromnego postępu technologicznego, twórcy produkcji odkrywają przed nami zapierające dech w piersiach cuda i przypominają dramatyczne momenty z historii kosmosu, które zadecydowały o losie Ziemi i nas samych. Dzięki oszałamiającej grafice komputerowej, najnowszym odkryciom naukowym i archiwalnym materiałom filmowym uchwyconym przez flotę teleskopów kosmicznych, seria ta pozwala widzom zagłębić się w rozległą historię Wszechświata, od momentu jego powstania 13,8 miliarda lat temu, do chwili, która być może  ostatecznie przypieczętuje jego los, bilioy bilionów lat w przyszłości.

Premiera „Wszechświata” na kanale BBC Earth odbędzie się tydzień po pokazie w Centrum Nauki Kopernik, 13 grudnia o godz. 19:55, natomiast wywiad Piotra Koska z prof. Brianem Coxem będzie udostępniony na kanale Astrofaza https://www.youtube.com/c/astrofaza .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *