„Miłość na zakręcie” już od 19 sierpnia w Czwórce (wideo)

Nowy serial „Miłość na zakręcie” – z udziałem m.in. Kamili Boruty, Violetty Arlak, Aleksandry Szwed, Karola Strasburgera i Jaspera Sołtysiewicza – będzie można oglądać już od 19 sierpnia od poniedziałku do czwartku o godz. 20 w Czwórce.

 

 

 

Miłość na zakręcie” to serial obyczajowy, w którym nie zabraknie też wątków komediowych, romantycznych i sensacyjnych. Główna bohaterka, Jowita, wykładająca na uczelni doktor mikrobiologii i matka dwojga nastolatków, po śmierci męża zmuszona jest wybierać między karierą akademicką a prowadzeniem centrum samochodowego. Prosto z uczelni bohaterka trafia do całkowicie obcej sobie, zdominowanej przez mężczyzn branży, gdzie musi stawić czoła zupełnie nowym wyzwaniom.

Próbując odnaleźć się w męskim świecie i niełatwym biznesie, Jowita napotka cennych sprzymierzeńców, ale też przeciwników i zagrożenia wynikające z niebezpiecznych powiązań firmy, których nie od razu będzie świadoma, podobnie jak kryjącej się za śmiercią jej męża tajemnicy.

Wśród bohaterów reprezentujących różne pokolenia, środowiska, style życia i typy osobowości znajdą się: właścicielka pobliskiego baru – Krysia (Wioletta Arlak), pełen ułańskiej fantazji i szalonych pomysłów ojciec głównej bohaterki – Wiktor (Karol Strasburger) i jej 15 letnia córka, Ania (Aleksandra Paśniewska) oraz 18-letni syn – Krystian (Jasper Sołtysiewicz), zakochany w Martynie (Izabela Rosiecka) córce nieuczciwego konkurenta Jowity – Andrzeja (Piotr Makarski), a także pasjonatka motoryzacji – Ewa (Aleksandra Szwed), przyjaciółka Jowity – kobieta sukcesu i przebojowa singielka – Daria (Olga Pęczak), konszachtujący z Andrzejem sprzedawca komisu – Waldek (Aleksander Mackiewicz), atrakcyjna recepcjonistka Monika (Ilona Korycka) czy mechanicy: doświadczony fachowiec i podpora firmy – Antoni (Tomasz Zaród) oraz jego młodsi koledzy – Sebastian, Darek i Igor (Michał Hołub, Mateusz Wróblewski i Sebastian Dziubiel).

W serialu pojawi się również – niemal nieobecny w popularnych rodzimych produkcjach – stały wątek styku z tak odległą kulturą jak dalekowschodnia, oparty na postaci pochodzącego z Wietnamu sympatycznego księgowego firmy, Włodka (Andy Do) oraz – nierzadko komicznych – perypetiach związanych ze zderzeniem różnych tradycji, sposobów myślenia i przyzwyczajeń.

Głównym scenarzystą „Miłości na zakręcie” jest Magdalena Kuźnik-Czwojda, a serial reżyserują Paweł Orwat i Marcin Szczerbic.

W czołówce serialu usłyszymy Antka Smykiewicza w przeboju „Pomimo burz”, którego oglądalność na YouTubie sięga 48 milionów wyświetleń. Serial produkuje dla Czwórki Constantin Entertainment Polska.

 

 

BOHATEROWIE

JOWITA Kamila Boruta

Doktor mikrobiologii, która zmuszona jest po śmierci męża wejść w obcą sobie, męską branżę. Dzieląc czas między wychowaniem dzieci, Krystiana i Ani, prowadzeniem autocentrum i pracą na uczelni, funkcjonuje w trzech różnych światach – między domem, firmą na przedmieściach a środowiskiem uniwersyteckim. Subtelna, wrażliwa kobieta, która będzie musiała znaleźć w sobie siłę na wyzwania jakich nawet nie podejrzewa.

KRYSTIAN Jasper Sołtysiewicz

18-letni syn Jowity. Inteligentny, zrównoważony, stara się wspierać matkę, a jednocześnie wybija się na niezależność. Zakochany w Martynie. Kiedy okazuje się że jego miłość to córka nieuczciwego właściciela konkurencyjnej firmy, dążącego do przejęcia Auto-Kawexu, popada w konflikt z matką, nie akceptującą jego związku, który Krystian traktuje bardzo poważnie.

ANIA Aleksandra Paśniewska

15-letnia córka Jowity. Dobrze się uczy, jest ambitna. Emocjonalnie bardzo związana z ojcem, trochę rozpieszczona „córeczka tatusia”, nie może się pogodzić z jego śmiercią. Buntuje się przeciwko mamie, która stara się, by rodzina wróciła do normalnego życia.

BOGDAN Zbigniew Stryj

Mąż Jowity, ojciec Ani i Krystiana, założyciel Auto-Kawexu – warsztatu samochodowego połączonego z komisem – które uwikłane zostało w niebezpieczne interesy. Owdowiała Jowita nie zdaje sobie sprawy z gry, która toczy się wokół firmy i tajemnicy związanej ze śmiercią Bogdana.

WIKTOR Karol Strasburger

Ojciec Jowity, dziadek Krystiana i Ani. Emerytowany architekt, który stara się żyć pełnią życia. Co jakiś czas pojawia się u Jowity i wprowadza w jej życie zamieszanie. Wnosi też dawkę szaleństwa w życie wnuków. Jego pojawienie się będzie zawsze oznaczało komediowe perypetie i ból głowy Jowity.

KRYSIA Violetta Arlak

Właścicielka baru nieopodal Auto-Kawexu. Stołują się u niej pracownicy Jowity. Postać komediowa. Wesoła, głośna, bezpośrednia, kontaktowa, życzliwa. Uwielbia mężczyzn – z wzajemnością. Miała czterech mężów. Mimo bagażu nie zawsze dobrych doświadczeń, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

EWA Aleksandra Szwed

Atrakcyjna, energiczna, z dobrą energią. Najmłodsza siostra czterech braci, kocha męski świat, w tym motoryzację, nie tracąc jednocześnie nic ze swojej kobiecości. Zatrudnia się w komisie u Jowity – mężczyźni w tej branży zwykle ją lekceważą, więc liczy, że właścicielka – kobieta zrozumie jej pasję do samochodów. Ewa wnosi w świat Auto-Kawexu dużo uroku i energii. Pomaga Jowicie postawić komis na nogi.

DAREK Mateusz Wróblewski

Mechanik Auto-Kawexu. Sympatyczny, przystojny, pozytywnie nastawiony. Nie ustaje w poszukiwaniach wielkiej miłości, ale jego wyobrażenia o kobietach, ich uczuciach i motywacjach często rozmijają się z rzeczywistością, przez co umykają mu czasem rzeczy oczywiste dla wszystkich innych, jak w przypadku jego sąsiadek, których radzi się w sprawach sercowych. Kiedy o naprawę auta prosi go piękna Luiza i umawia się z nim na spotkanie, Darek ma nadzieję, że ich znajomość przerodzi się w coś więcej.

SEBASTIAN Michał Hołub

Mechanik Auto-Kawexu. Choć roztaczały się przed nim atrakcyjne perspektywy zawodowe, wybrał proste życie i pracę w warsztacie, którą bardzo lubi, bo motoryzacja jest jego wielką pasją od dziecka. Inteligentny, interesujący, zwraca uwagę kobiet, wpada także w oko Darii, przyjaciółce Jowity.

IGOR Sebastian Dziubiel

Mechanik Auto-Kawexu. Męski, konkretny, nie przebiera w słowach i opiniach. Kibic i miłośnik kina, zwłaszcza akcji, horrorów i kreskówek. Nieufny wobec obcych, ale w gruncie rzeczy dobry chłopak. Pod maską macho kryje parę niespodzianek.

DARIA Olga Pęczak

Przyjaźni się z Jowitą od lat, choć bardzo się do siebie różnią. Wnosiła zawsze w życie Jowity trochę szaleństwa, dawała jej chwilę oddechu od pracy naukowej, męża i dzieci. Daria to kobieta sukcesu – inteligentna, kreatywna, przyzwyczajona do wydawania poleceń i do tego, że ludzie jej słuchają. W życiu prywatnym unika zobowiązań, nie myśli o małżeństwie ani dzieciach, za bardzo kocha wolność i niezależność. Ze swoich flirtów i romansów często zwierza się Jowicie. Kiedy odwiedza ją w firmie, poznaje Sebastiana,

MONIKA Ilona Korycka

Pracuje na recepcji w Auto-Kawexie. Do czasu objęcia kierownictwa przez Jowitę Monika była jedyną kobietą w firmie i choć doskonale dawała sobie radę w tym męskim królestwie, cieszy się, że żona zmarłego szefa zdecydowała się przejąć po nim zarządzanie. Monika jest młodą, atrakcyjną dziewczyną, lubianą przez kolegów i klientów. Ma chłopaka, Sławka, który jest o nią bardzo zazdrosny, co daje się jej coraz częściej we znaki.

WALDEK Aleksander Mackiewicz

Pracownik komisu. Kiedy Jowita stawia pierwsze kroki w firmie i zalicza pierwsze potknięcia, Waldek okazuje jej zrozumienie i nie szczędzi życzliwych gestów, czym zaskarbia sobie jej wdzięczność i sympatię. Jednak nie jest z nią szczery, a jego działania mogą poważnie zaszkodzić firmie. Ukrywa swoje kontakty z Andrzejem oraz skomplikowane motywacje, które skłoniły go do współpracy z rywalem Jowity.

ANTONI Tomasz Zaród

Podpora firmy, świetny, doświadczony fachowiec i mądry człowiek, który jednak nie uniknął w przeszêości błędów, jakie zaciążyły na jego życiu. Cieszy się szacunkiem i autorytetem wśród pracowników. Był prawą ręką Bogdana, a dla Jowity stał się nieocenionym przewodnikiem w nowej firmie i prawdziwym wsparciem. Dzięki niemu Auto-Kawex funkcjonuje bez większych zakłóceń tuż po śmierci Bogdana i to on pomaga Jowicie, kiedy waha się czy podjąć zarządzania firmą po mężu. W pracy wszyscy na nim polegają, tymczasem w życiu prywatnym Antoni boryka się z trudnymi problemami osobistymi.

WŁODEK Andy Do

Inteligentny, kompetentny księgowy. Wesoły, pogodny, otwarty. Przebojem zdobywa sympatię pracowników Auto-Kawexu, nawet nieufnego wobec obcych Igora. Jest bohaterem wielu – nierzadko komicznych – perypetii związanych ze zderzeniem różnych tradycji, sposobów myślenia i przyzwyczajeń.

ANDRZEJ Piotr Makarski

Wróg Jowity. Ojciec Martyny, w której zakochał się Krystian. Andrzej chce odkupić od Jowity Auto-Kawex i działa ostro, by obniżyć wartość firmy i zniechęcić Jowitę do dalszego jej prowadzenia. Jednak nie wszystkie działania, które przypisuje mu Jowita są jego sprawką.

MARTYNA Izabela Rosiecka

Martyna to spokojna nastolatka, której brakuje relacji z matką. Zastępuje ją jej ojciec i w jakimś stopniu zatrudniana przez Andrzeja od lat pomoc domowa Swietłana, której Martyna zwierza się czasem z dziewczęcych problemów. Martyna jest mocno związana z ojcem i cierpi, gdy z powodu Krystiana ich relacje zaczynają się psuć.

ODCINKI OD 19 DO 22 SIERPNIA

Odcinek 1

Bogdan Kawecki, właściciel firmy Auto-Kawex – warsztatu i komisu samochodowego – ma problemy w interesach. Kilka tygodni później – po jego śmierci – jego żona Jowita, doktor mikrobiologii zatrudniona na jednej z warszawskich uczelni, staje przed dylematem: sprzedać autocentrum, które założył i prowadził przez lata Bogdan, czy też spróbować je poprowadzić. Wsparcie kobieta otrzymuje niespodziewanie od długoletniego pracownika zmarłego męża – mechanika Antoniego, który obiecuje jej pomoc w prowadzeniu interesu. Pozostali mechanicy: Darek, Igor i Sebastian z nieufnością traktują szefową, która nie ukrywa, że branża samochodowa jest jej całkowicie obca. Z kolei recepcjonistka Monika i księgowa Alina cieszą się, że w świecie zarezerwowanym dla mężczyzn pojawi się kolejna kobieta… W domu Jowita musi zmagać się z buntem 15-letniej córki, która bardzo przeżywa śmierć ojca…

Odcinek 2

Jowita po rozmowie z pracownikami i deklaracji, że firma zostaje w jej rękach, postanawia wdrożyć się w rolę szefowej. Podczas krótkiej wycieczki po hali i zapleczu, kobieta poznaje pierwsze sekrety i zwyczaje pracowników, próbuje też wykorzystać swoją uczelnianą wiedzę o pasożytach, by wpoić im podstawowe zasady higieny. Kobieta nie jest świadoma, że za jej plecami toczą się rozmowy o przejęciu Auto-Kawexu. Mechanik Antoni próbuje naprawić relacje z synem, ten nie chce jednak z nim rozmawiać i nie zgadza się na jego kontakty z wnuczką. Mechanicy Darek i Igor zazdroszczą Sebastianowi, który wpadł w oko atrakcyjnej klientce. Po godzinach do Auto-Kawexu wkracza intruz…

Odcinek 3

Podczas gdy Jowita odbywa wykład ze studentami, w Auto-Kawexie dochodzi do damsko-męskiej wojny o plakaty z nagimi modelkami. Recepcjonistka Monika kłóci się ze swoim chłopakiem, który uważa, że za bardzo spoufala się z klientami, którzy z nią flirtują. Darek w rozmowie z kolegami deklaruje, że chciałby się zakochać, po czym w warsztacie pojawia się długonoga blondynka, która twierdzi, że od dawna marzy o randce z nim… Jowita zalicza pierwszą wpadkę jako szefowa, obnażając swoją niewiedzę o branży samochodowej, co natychmiast komentują jej pracownicy. Jednocześnie kobieta musi odbyć pierwszą biznesową rozmowę z potencjalnym kupcem Auto-Kawexu. Antoni zostaje w warsztacie po godzinach. Nie wie, że ktoś obserwuje teren firmy…

Odcinek 4

Monika zaczyna dzień od szokującego odkrycia, które doprowadzi ją do awantury z chłopakiem. Darek szuka nowej pracy i kłóci się ze swoim wujkiem, mechanikiem Antonim, który zarzuca mu nielojalność wobec rodziny Kaweckich. Sprzedawca Waldek sabotuje pracę komisu i pozbywa się klientów zainteresowanych kupnem aut. Mechanik Sebastian ratuje z opresji przyjaciółkę szefowej, co staje się początkiem nietypowej znajomości, a Igor na wszelkie sposoby walczy o zachowanie męskiego charakteru hali warsztatowej. Z pierwszej randki z niedawno poznaną na czacie dziewczyną wraca syn Jowity – Krystian. Chłopak jest zachwycony 18-letnią Martyną i zapowiada matce, że wkrótce jej ją przedstawi… Tymczasem Jowita odbiera niepokojący telefon z komisariatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *