Zawodnicy jak żywi w studiu Polsatu Sport! Wirtualne wywiady po raz pierwszy w Polsce

W ostatnim tygodniu w sportowym studiu Polsatu po raz pierwszy wykorzystano technologię, dzięki której dziennikarz będący w Warszawie rozmawia wirtualnie z osobami oddalonymi od studia o setki kilometrów.

 

 

Nową technologię użyto po raz pierwszy po meczu Memoriału Huberta Wagnera Polska-Serbia. Krzysztof Wanio, dziennikarz Polsatu Sport prowadzący studio w Warszawie, przeprowadził wywiad z zawodnikiem Reprezentacji Polski Dawidem Konarskim, który w tym czasie znajdował się w Krakowie. Siatkarz wirtualnie pojawił się w studiu Polsatu Sport, a widzowie mieli wrażenie, że obie osoby stają obok siebie chociaż fizycznie byli oddaleni od siebie o setki kilometrów. To pierwszy raz gdy tego typu technologia została wykorzystania w polskiej telewizji. Przy okazji meczów Memoriału Huberta Wagnera jeszcze kilkakrotnie widzowie mieli możliwość zobaczenia wirtualnych wywiadów.

Najnowocześniejsze i największe studio sportowe w Polsce, które posiada Telewizja Polsat od samego początku przeniosło sport na wyższy poziom. Dzięki temu widzowie mają dostęp do najlepszych transmisji i materiałów około meczowych, gdzie zastosowanie nowych technologii, m.in. wirtualnych wywiadów daje naszej redakcji sportowej nieskończone możliwości przedstawienia widzom jeszcze więcej interesujących informacji o wybranych dyscyplinach sportowych, które można śledzić na sportowych antenach Polsatu mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Wirtualne wywiady można zobaczyć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *