MediaTVN Discovery Polska

Miłosz Bachonko zwycięzcą 14. edycji Mam Talent!

Wielki finał 14. edycji najbardziej spektakularnego show w Polsce za nami! Decyzją widzów zwycięzcą programu “Mam Talent!” został Miłosz Bachonko, nastoletni geniusz akordeonu!

 

12-letni Miłosz rozpoczął swoją przygodę z akordeonem mając 5 lat. Już rok później zaczął tworzyć własne kompozycje. Obecnie chłopiec jest uczniem Szkoły Muzycznej im. Lutosławskiego w Lublinie. Ma na swoim koncie wiele sukcesów konkursowych: m.in. zwycięstwo w International Music Talent Competition Spring 2020 organizowanym przez American Protégé Music Competitions w Nowym Jorku, a także II miejsce w Konkursie Młodych Kompozytorów w ramach XXIII Forum Sztuki Współczesnej. Miłosz wychowuje się w muzycznej rodzinie: jego mama oraz dwie młodsze siostry grają na fortepianie, a tata na akordeonie.

12-latek znalazł się w finale dzięki platynowemu przyciskowi, którego użycie było wspólną decyzją jurorów już w pierwszym półfinale. W odcinku finałowym Miłosz zaprezentował toccatę własnego autorstwa pod tytułem “Burza”. Na scenie towarzyszyła mu orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie pod dyrekcją Łukasza Sidoruka.

Drugie miejsce w wielkim finale 14. edycji “Mam Talent!” zajął Paweł Haczkur. Tańcem na drążku pionowym, czyli pole dance zajmuje się od marca 2017 roku, czyli już ponad 5 lat. W finale wzruszył widzów swoim emocjonalnym występem z mocnym przekazem, aby zawsze wierzyć w siebie. Trzecie miejsce na podium programu zajęła 7-letnia tancerka Martyna Stawowy.

W wielkim finale programu swoimi występami zachwycali również: Waldek Kukurowski, Jadwiga Krowiak i Sara Kreis, Laura Florentyna Dziąba, Daria Umańska, Teatr Sztuka Ciała, Paula Biskup oraz Vanessa Kujawiak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *