Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym w TVP Sport

Poprzednie mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym Polacy kończyli z jednym złotem i dwoma brązowymi medalami. Tym razem kibice najbardziej liczyć mogą na Mateusza Rudyka. Nie będzie mu jednak łatwo, bo w jego konkurencji – sprincie – rządzą Holendrzy, którzy pojadą przed własnymi kibicami. Transmisja zawodów w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

 

 

 

 

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym rozegrane zostaną w dniach 16-20 października w holenderskim Apeldoorn. Weźmie w nich udział aż 21 reprezentantów Polski. Część do Holandii zmierza z marzeniami o medalach. Rywalizujący w kirinie, omnium, sprincie, madisonie oraz wyścigu drużynowym i sprincie drużynowym ścigać się będą także o niezwykle ważne punkty do rankingu olimpijskiego.

Największą nadzieją na sukces w Apeldoorn będzie jedyny polski medalista tegorocznych mistrzostw świata. Rudyk nie będzie miał jednak łatwo. Jego największymi rywalami będą Harrie Lavreysen i Jeffrey Hoogland, którzy w lutym stali na podium obok niego. Ten drugi będzie zresztą bronił tytułu mistrza Europy. Obaj są Holendrami i będą gromko dopingowani przez zgromadzoną w hali publiczność.

Szans medalowych będziemy upatrywać z pewnością również w scratchu. Na starcie tej konkurencji stanie Filip Prokopyszyn. Zaledwie 18-letni kolarz ma już w dorobku srebrny medal igrzysk europejskich, wywalczony w tym roku w Mińsku.

Polscy kibice mogą mieć nadzieje na sukces także w omnium. Wśród mężczyzn wystartuje w nim Szymon Sajnok, a wśród kobiet – Daria Pikulik.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Gdzie oglądać? Kto będzie komentował?

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI

Kiedy: od środy do niedzieli, od 19:00

Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Komentują: Piotr Sobczyński, Sebastian Szczęsny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *