Sport w TV

Mistrzostwa świata w kolarstwie górskim z udziałem Mai Włoszczowskiej w Red Bull TV

W najbliższy weekend Maja Włoszczowska będzie walczyć o swój szósty indywidualny medal w seniorskiej karierze w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim. Tegoroczna rywalizacja toczy się w australijskim Cairns. Wyścig z udziałem Włoszczowskiej odbędzie się w sobotę 9 września i będzie można go oglądać na żywo oraz z odtworzenia na bezpłatnej platformie Red Bull TV. Transmisje dostępne będą pod adresem: http://win.gs/ogladajMTB
 
Odbywające się co roku mistrzostwa świata MTB są zwieńczeniem całego sezonu. Niespełna dwa tygodnie temu zakończyła się rywalizacja w Pucharze Świata, w którym po raz pierwszy w karierze nasza dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), uplasowała się na podium w klasyfikacji generalnej. Mimo kontuzji ręki i opuszczenia zawodów PŚ w Kanadzie na początku sierpnia, Polka wystartowała w kończących cały cykl zawodach w Val di Sole, w których zajęła trzecie miejsce i wywalczyła awans na drugi stopień podium w „generalce”. We Włoszech Włoszczowska startowała z ortezą na ręce, która miała ją ochronić w razie upadku, ale utrudniała sterowanie rowerem. To jednak nie przeszkodziło jej w osiągnięciu znakomitego rezultatu. Tuż po finale Pucharu Świata reprezentacja Polski wyleciała do Australii na mistrzostwa świata.
– Przede wszystkim cieszę się ze stanu mojej ręki. Przejechałam na treningu trasę w Cairns w miarę bezboleśnie, więc podczas całego wyścigu powinno być w porządku. Orteza już nie będzie konieczna, będę miała założone tylko taśmy usztywniające.  W ortezie byłoby mi znacznie trudniej sterować rowererem, bo trasa jest dużo bardziej „techniczna” niż na przykład ta w Val di Sole. Jestem dobrze przygotowana fizycznie i technicznie, a na zjazdach czuję się pewnie mówi Maja Włoszczowska dla Red Bull TV.
W Australii zawodnicy i zawodniczki będą musieli zmierzyć się ze specyficznymi warunkami panującymi na trasie.
– Nie powiem, żeby trasa jakoś szczególnie mi pasowała, ale też nie przeszkadza. Mamy jeden długi podjazd i dość techniczny zjazd, a potem trochę płaskiego. Jest bardzo sucho, a więc będzie dużo kurzu i piachu w powietrzu, który zostaje na kamieniach, przez co są one śliskie i łatwo o upadek. Co do rywalek to najgroźniejsze powinny być Jolanda Neff, Jana Biełomojna i Pauline Ferrand Prevot. „Czarnym koniem” może okazać się też Brytyjka Annie Last i oczywiście obrończyni tytułu Annika Langvad. Trzymajcie kciuki, bo pozytywna energia z Polski na pewno się przyda! dodaje Maja Włoszczowska dla Red Bull TV.
Maja Włoszczowska w sobotę powalczy o swój szósty indywidualny medal MŚ w seniorskiej karierze. Wliczając osiągnięcia juniorskie, w sztafecie i maratony, nasza najlepsza reprezentantka MTB na koncie ma w sumie jedenaście krążków światowego czempionatu.  Oprócz zawodniczki z Jeleniej Góry w wyścigu elity kobiet zobaczymy także Katarzynę Solus-Miśkowicz. W rywalizacji elity mężczyzn w cross country znajdą się Marek Konwa i Bartłomiej Wawak, natomiast w konkurencji downhillu Polskę reprezentować będzie Sławomir Łukasik.
Godzinowy plan transmisji (czasu polskiego) Red Bull TV z MŚ w kolarstwie górskim:
Sobota (9 września), godz. 3:50 – wyścig elity kobiet (cross country)
Sobota (9 września), godz. 6:20 – wyścig elity mężczyzn (cross country)
Niedziela (10 września), godz. 4:55 – wyścig elity kobiet (downhill)
Niedziela (10 września), godz. 5:55 – wyścig elity mężczyzn (downhill)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *