Sport w TVTVP

Mistrzostwa świata w kolarstwie w TVP Sport

W niedzielę 17 września w norweskim Bergen rozpoczynają się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Michał Kwiatkowski chce powtórzyć wygraną z 2014 roku w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn. Transmisje w TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Na początek drużynowe jazdy na czas, w których zaprezentują się grupy zawodowe z Polkami i Polakami w składzie – na starcie stanie także nasza ekipa, CCC Sprandi Polkowice. Następnie zawodnicy w pięciu kategoriach (elita kobiet, juniorki, elita mężczyzn, orlicy czyli zawodnicy do lat 23 i juniorzy) będą walczyć w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

Najważniejszy wyścig, w którym Michał Kwiatkowski będzie chciał powtórzyć sukces z Ponferrady, odbędzie się ostatniego dnia imprezy – 24 września. W TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej zostanie on pokazany od początku do końca. Kwiatkowski nie jest jedyną naszą nadzieją na medal. O wysoką pozycję może zawalczyć w środę, 20 września także Maciej Bodnar – piąty zawodnik igrzysk w Rio w jeździe indywidualnej na czas i zwycięzca etapu w tej specjalności w tegorocznym Tour de France.

Mistrzostwa skomentują: Piotr Sobczyński i Sebastian Szczęsny. W Bergen TVP Sport będzie miała także swojego reportera – Sebastiana Parfjanowicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *