Zapowiedzi TV

Premiera telewizyjna „Miasta skarbów”

14 września o godz. 21:40 TVP2 zaprasza na pierwszy odcinek nowego serialu obyczajowo-kryminalnego „Miasto skarbów” z Aleksandrą Popławską, Magdaleną Różczką i Piotrem Głowackim w rolach głównych.
 
„Miasto skarbów” to opowieść o dwóch siostrach: Alicji (Aleksandra Popławska), genialnej historyk sztuki oraz Ewie (Magdalena Różczka), utalentowanej marszandce, zajmującej się specyficznymi – i nie zawsze zgodnymi z prawem – zamówieniami dla bogatych kolekcjonerów sztuki. Alicja podejmuje współpracę z wydziałem policji, który ściga przestępców zajmujących się kradzieżą dzieł sztuki. Jej siostra Ewa to jedna z ważniejszych postaci grupy przestępczej, rabującej cenne skarby. Siostry stoją po obu stronach barykady. Obie kobiety połączą jednak interesy, a pożądanie piękna doprowadzi do zbrodni.
Choć zdjęcia do serialu TVP “Miasto skarbów” jeszcze się nie zakończyły, w krakowskim kinie “Kijów” odbył się 13 września wieczorem premierowy pokaz. Serial ma mieć 13 odcinków. Zdjęcia rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Scenariusz został wybrany w ramach programu “Nabór, Ocena, Selekcja”.
– Nie znam podobnej produkcji, która powstawałaby w takim tempie, bo rok temu ogłosiliśmy konkurs, a w niespełna 9 miesięcy urodziło się to dzieło. Muszę tu podkreślić, że bez wsparcia miasta Krakowa i Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest koproducentem serialu, nie dalibyśmy rady. To jest bardzo wymagająca filmowa produkcja, realizowana przez dwie ekipy – gigantyczne dzieło, które tak naprawdę jeszcze się nie skończyło, bo zdjęcia nadal trwają – powiedział w rozmowie z PAP członek Zarządu Telewizji Polskiej Maciej Stanecki.
Patronat honorowy nad serialem TVP objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *