Mistrzostwa Świata w biathlonie w Polsacie Sport Extra

W czwartek o 15.15 po raz drugi w historii biathlonowych mistrzostw świata odbędzie się rywalizacja w supermikście, czyli sztafecie par mieszanych. W Anterselvie awizowany jest występ 30 dwuosobowych reprezentacji, w tym Polski.

 

 

 

 

 

Konkurencja, w której kobiety mają do pokonania 6 km, a mężczyźni – 7,5 km, zadebiutowała w programie MŚ przed rokiem w szwedzkim Oestersund. Wówczas Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli 23. miejsce, a zwyciężyli Norwegowie Marte Olsbu Roeiseland i Johannes Thingnes Boe, którzy startują również w Anterselvie, i to nie bez sukcesów.

Na otwarcie imprezy w Południowym Tyrolu Norwegia zwyciężyła w sztafecie mieszanej 4×6 km z wspomnianą dwójką w składzie. Olsbu Roeiseland dołożyła później złoto w sprincie oraz brąz w biegu na dochodzenie i biegu na 15 km, natomiast Boe był drugi w biegu na dochodzenie i na 20 km.

Skandynawowie w czwartek wystartują w tym samym zestawieniu, natomiast biało-czerwonych reprezentować będą Kamila Żuk i Andrzej Nędza-Kubiniec.

W piątek biathlonistów czeka dzień przerwy. Na sobotę zaplanowano sztafety kobiet i mężczyzn, a na niedzielę, ostatni dzień mistrzostw – biegi ze startu wspólnego.

Transmisja sztafety par mieszanych w Polsacie Sport Extra. Początek o godzinie 15:05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *