Internet & Gry - Reklama

Mistrzowie Kodowania wyróżnieni za najciekawsze i najbardziej inspirujące działania

Program Mistrzowie Kodowania znalazł się w gronie 10 wyróżnionych projektów wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Laureaci zostali wybrani przez tygodnik POLITYKA za dobre praktyki w obszarze zrównoważonego rozwoju, a ocenie podlegały m.in. długoterminowość działania, partnerstwo z innymi podmiotami i wpływ działań na otoczenie.
 
Tygodnik POLITYKA wspólnie z firmą doradczą Deloitte przeprowadził ankietę dotyczącą społecznej odpowiedzialności biznesu wśród polskich firm. Na jej podstawie przyznano złote, srebrne i białe listki CSR dla firm, które w sposób szczególny realizują założenia społecznej odpowiedzialności biznesu. Dodatkowo, tygodnik poprosił polskie firmy o odpowiedzi na pytania związane z realizacją celów zawartych w opracowanej przez ONZ Agendzie Zrównoważonego Rozwoju 2030.
Program Mistrzowie Kodowania znalazł się w gronie 10 najciekawszych i najbardziej inspirujących działań wspierających zrównoważony rozwój. Inicjatywa firmy Samsung została wybrana spośród aż 86 zgłoszonych projektów.
Jesteśmy dumni, że nasz program został wyróżniony w tak prestiżowym zestawieniu. Samsung to nie tylko lider nowych technologii, ale również firma wspierająca polską edukację. Szkolimy nauczycieli i wspieramy ich w prowadzeniu zajęć, zaczynając od poziomu przedszkola. Ważnym elementem naszych działań jest też pokazywanie rodzicom, jak ważna dla przyszłości ich dzieci jest nauka kodowania powiedziała Blanka Fijołek, CSR & Sponsorship Senior Manager Samsung Electronics Polska.
Firma Samsung od lat jest zaangażowana w proces cyfryzacji polskiego społeczeństwa. Od 2013 roku firma wspiera naukę programowania dla dzieci w polskich szkołach i przedszkolach. Dzięki inicjatywie Mistrzowie Kodowania w programie uczestniczy już 1700 placówek, prawie 4000 nauczycieli i 100 000 uczniów. Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie internetowej: www.mistrzowiekodowania.pl
Działaniem dla starszych uczniów jest natomiast Samsung LABO, czyli nowatorski program edukacyjny adresowany do studentów technicznych uczelni wyższych, techników oraz szkół zawodowych i ma ułatwić im stawianie pierwszych kroków w karierze zawodowej. Samsung zaangażowany jest także w działanie międzynarodowego centrum dla start-upów The Heart Warsaw, którego celem jest rozwijanie i stymulowanie współpracy start-upów z korporacjami.
Najnowszą inicjatywą firmy w dziedzinie cyfryzacji Polski jest Samsung Inkubator w Rzeszowie – nowe miejsce na start-upowej mapie Polski. Samsung we współpracy z Politechniką Rzeszowską i Doliną Lotniczą uruchomił program wsparcia dla młodych innowacyjnych przedsiębiorstw zajmujących się budowaniem rozwiązań Internetu Rzeczy. Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie internetowej: www. inkubatorrzeszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *