MOA wygrywa opolskie „Debiuty”

Zespół MOA z wokalistką Martą Fitowską został laureatem „Karolinki”, głównej nagrody im. Anny Jantar w konkursie „Debiutów” na 54. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Młodzi artyści wykonali utwór „Ile udźwignie niebo”, który zdobył serca Jurorów.
 
MOA to zespół na czele z delikatną i niebanalną solistką Martą Fitowską, studentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Specjalnością młodej formacji są melodyjne utwory z intrygującej warstwie tekstowej. Zespół ma w dorobku koncerty m.in. podczas Maratonu Piosenki Osobistej, Salwa Festival czy Exodus Festival, a także trasę koncertową w Chinach w lipcu tego roku. MOA pracuje nad swoim debiutanckim albumem.
MOA walczyło o laury z dwunastoma innymi debiutantami: BBR&G ze „Szmaragdową mgłą”, Arkiem Kłusowskim z „To już za nami”, Karoliną Leszko z „Oboje wiemy”, Octavią Kay „Gdy zamykam oczy”, Ravelem z utworem „Wstawaj”, formacją Sen z „Wiem”, Anetą Nayan z „Nowy dom”, Leonem z „Tylko powiedz”, zespołem Ogień z „Mary Jane”, Dominiką Ptak z „Jak wiatr”, Szymonem Pejskim z utworem „Walizki, i Agnieszka Twardowską z piosenka „Północ”.
Zespół Marty Fitowskiej został wyróżniony przez Jury w składzie: Izabela Trojanowska, Prezes Polskiego Radia Opole Piotr Moc, Ryszard Rynkowski, Piotr Cugowski, Marcin Wyrostek, jak i widzowie głosujący poprzez SMS-y i aplikację. Koncert uświetniła minirecitalem Katarzyna Cerekwicka, a poprowadzili go Sylwia Dekiert i Rafał Szatan.
Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę słuchaczy Radia Opole zdobył zespół Ogień, na który w głosowaniu sms-owym i z pomocą aplikacji zagłosowali widzowie i słuchacze opolskiej rozgłośni. Formacja na czele z Filipem Popowem, wokalistą i autorem tekstów, wyśpiewała nagrody piosenką „Mary Jane”.
„Debiuty” to konkurs dla młodych artystów, komponujących własną, oryginalną muzykę. Wszyscy debiutanci wykonują autorskie utwory. Do konkursu w Opolu zakwalifikowały się wyróżniające się i najlepiej zapowiadające muzyczne osobowości.
Sponsorem głównym 54. KFPP w Opolu jest PGE Polska Grupa Energetyczna, sponsorami: Zbyszko Company, Alior Bank oraz Idźczak Meble. Patronami medialnymi są: Program 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *