Mobilny hospot i router Wi-Fi – pierwsze urządzenia D-Linka z portfolio 5G

D-Link, globalny lider w rozwiązaniach sieciowych i inteligentnego domu buduje rodzinę urządzeń 5G z przełomowym mobilnym hotspotem 5G oraz routerem Wi-Fi 5G AC2600.

 

Mobilny hotspot 5G Wi-Fi 6 (DWR-2101) zaprojektowano z myślą o zapewnieniu szybkich połączeń osobom, które się przemieszczają. Natomiast router 5G Wi-Fi AC2600 (DWR-978) jest przeznaczony do zastosowań w domach i małych biurach.

Mobilny hotspot 5G Wi-Fi 6, do którego można jednocześnie podłączyć aż 32 urządzenia, jest przeznaczony do korzystania w środowiskach o dużym natężeniu ruchu sieciowego z wieloma aktywnymi urządzeniami mobilnymi. Praca w dwóch zakresach udostępnia wszystkim podłączonym urządzeniom najlepsze możliwe połączenia Wi-Fi 6, natomiast najnowsze szyfrowanie WPA 3 zapewnia ochronę na najwyższym poziomie.

Technologia 5G umożliwia pobieranie danych nawet z szybkością 1,6 Gbit/s, a wbudowany hotspot Wi-Fi 6 udostępnia połączenia z szybkością do 1,8 Gbit/s. DWR-2101, dzięki bardzo małym opóźnieniom bliskim zera, jest idealnym wyborem dla graczy VR, osób przesyłających strumieniowo pliki wideo i korzystających z komunikatorów wideo oraz z aplikacji i danych w chmurze.

Kompaktowa konstrukcja oznacza wygodne przenoszenie urządzenia i możliwość natychmiastowego uzyskania połączenia z Internetem w każdym miejscu. Natomiast dzięki wbudowanemu portowi Ethernet, DWR-2101 jest alternatywą dla tradycyjnych szerokopasmowych kablowych połączeń z Internetem.

Router 5G Wi-Fi AC2600 opracowano z myślą o korzystaniu z bardzo szybkich połączeń z Internetem w technologii 5G w domach i małych biurach. To eliminuje ograniczenia związane z tradycyjnymi połączeniami kablowymi i udostępnia sparowanym urządzeniem połączenia najnowszej generacji. DWR-978, podobnie, jak DWR-2101, wspiera bardzo szybki transfer danych z Internetu z szybkością nawet 1,6 Gbit/s. Brak blokady SIM oraz wiele dostępnych pasm 5G daje użytkownikom swobodę wyboru dostawcy mobilnego Internetu, oferującego najszybsze połączenia.

DWR-978 zapewnia szybkość połączeń nawet do 2,6 Gbit/s w dwóch zakresach Wi-Fi z użyciem technologii MU-MIMO, co umożliwia jednoczesne bezproblemowe przesyłanie strumieniowe wideo w jakości 4K, granie w gry VR oraz konferencje wideo. Zintegrowane gigabitowe porty LAN oraz WAN to dodatkowa możliwość skorzystania ze stabilnych połączeń kablowych, natomiast najnowszy standard szyfrowania WPA 3 zapewnia maksymalną ochronę wszystkim urządzeniom korzystającym z połączeń bezprzewodowych.

Konfiguracja obydwu urządzeń jest szybka i łatwa. Wystarczy włożyć zgodną kartę SIM 5G, by móc korzystać z szybkich połączeń. Intuicyjny, stylowy i dotykowy wyświetlacz LCD hotspotu DWR-2101 umożliwia wygodne korzystanie i monitorowanie statusu urządzenia, a wymienne akumulatory zapewniają pracę przez cały dzień. Dla obydwu urządzeń są dostępne bezpłatne aplikacje ułatwiające konfigurację i zarządzanie.

– Zdajemy sobie sprawę, że 5G oraz Wi-Fi 6 to technologie, które zmieniają świat. Dlatego D-Link jest zaangażowany w udostępnianie ich ludziom na całym globie. Nowe urządzenia D-Link umożliwiają zrobienie kolejnego kroku. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na dostęp do danych, pragniemy oddać w ręce użytkowników możliwość łatwego łączenia się, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, przydatnego podczas podróży lub pracy z domu. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć ludzi w dostępie do Internetu i bezproblemowym korzystaniu z wyjątkowych połączeń w każdym miejscu i o każdej porze powiedział Kevin Wen, prezes D-Link Europe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *