„Mój spektakularny detoks” – nowa książka Karoliny Szostak

Gwiazda Telewizji Polsat kontynuuje przygodę ze zdrowym stylem życia. Po widowiskowej utracie trzydziestu kilogramów prezenterka stała się motywacją dla wielu kobiet i nieustannie zagrzewa je do walki z nadprogramowymi fałdkami. O czym jest jej najnowsza książka?

 

„Mój spektakularny detoks” to uzupełnienie pierwszej książki Karoliny Szostak „Moja spektakularna metamorfoza”, w której dziennikarka szczegółowo opisała swoją przygodę z dietą doktor Ewy Dąbrowskiej. To dzięki niej gwiazda schudła trzydzieści kilogramów i jak sama przyznaje, odnalazła życiową siłę. Najnowsza książka, napisana wraz z przyjaciółką Martą Kordyl, to zbiór wartościowych porad i ciekawych przepisów, mających uchronić kobiety przed efektem jo-jo, czyli największą zmorą osób odchudzających się.

Publikację rozpoczyna szczery wstęp, w którym Karolina Szostak zdradza czy i jak zmieniło się jej życie po schudnięciu. – Czuję się tak, że swoją energią mogłabym przez kilka godzin całą Warszawę oświetlać. Cieszę się z tego przeogromnie. I co ważne, również dużo wiem. Zdaję sobie sprawę, że jedzenie może diametralnie odmienić życie. W moim życiu, poza tym, że zmieniła mi się figura, jest tak samo: nadal pracuję w „branży sportowej”, nadal nie mam męża i nadal noszę szpilki – pisze prezenterka.

Dziennikarka uświadamia czytelniczki czym jest detoks, jakie są jego zasady oraz po co go stosować. Zaleca, aby przez dwa tygodnie jeść tylko warzywa niskoskrobiowe i niektóre owoce, eliminując jednocześnie tłuszcze. Dieta ta ma pomóc organizmowi usunąć zalegające w nim toksyny.

Autorka podkreśla, że jedzenie może być przyczyną kłopotów ze zdrowiem, o czym wiele osób nie wie albo zapomina. – Jedną z przyczyn zatruwania organizmu jest niewłaściwe spożywanie pokarmów – tłumaczy. Dzięki detoksowi z jednej strony pozbywamy się zalegających trucizn, z drugiej – dostarczamy ogromnych ilości enzymów, witamin i minerałów.

Karolina Szostak szczegółowo i wyczerpująco opisuje krok po kroku etapy oczyszczającego rytuału i zwraca uwagę na ewentualne skutki uboczne, które paradoksalnie świadczą o skuteczności detoksu. Wraz z dietetykiem klinicznym – Renatą Gonet, wyjaśnia dręczące czytelników wątpliwości. – Każdy z nas może mieć inne odczucia podczas pierwszych dni diety oczyszczającej. Wiąże się to z przestawieniem organizmu na tory spalania. Nieprzyjemne dolegliwości mogą wystąpić również w trakcie kuracji. Ten stan nazywamy kryzysem ozdrowieńczym – pisze ekspert.

Na ponad dwustu kartach książki znajdziemy mnóstwo inspirujących przepisów, które można wykorzystywać podczas tytułowego detoksu. Dziennikarka proponuje nam m.in. aromatyczny krem z cukinią i bazylią, awangardowy chlebek z kalafiora z przecierem z papryki czy też bardziej klasyczne awokado z tuńczykiem. Co ważne, wszystkie prezentowane potrawy nie wymagają dużych umiejętności kulinarnych i każdy powinien sprostać ich wykonaniu.

Oprócz porad dietetycznych Karolina Szostak prezentuje również ćwiczenia, jakie wykonuje dwa razy w tygodniu pod okiem profesjonalnego trenera personalnego, Jakuba Kucnera. Dziennikarka podkreśla symbiotyczne powiązanie odżywiania i treningu, które mają nas chronić przed efektem jo-jo.

Książka „Mój spektakularny detoks” to z pewnością obowiązkowa propozycja dla osób, które rozpoczęły już przygodę z odchudzaniem, ale również dla tych, którzy dopiero noszą się z takim zamiarem. Przedstawione w przystępny sposób informacje o oczyszczaniu organizmu pozwolą bezpiecznie uwolnić ciało z toksyn, a i być może rozpocząć nowy etap zdrowego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *