Sport w TV

MONSTER ENERGY NASCAR Cup Series wkroczyła w decydująca fazę

O zwycięstwo walczy już tylko 16 najlepszych kierowców. W październiku widzowie zobaczą aż pięć wyścigów. Ten najważniejszy etap serii oglądać można będzie na żywo w każdą niedzielę października, tylko na antenie Motowizji.
Wrześniowe zmagania na torze Richmond zakończyły rundę zasadniczą NASCAR i wyłoniły kierowców, którzy powalczą o zwycięstwo. Rozpoczęła się tym samym faza play-off.
– Monster Energy NASCAR Cup Series wkroczył w swój najbardziej ekscytujący etap. W ostatnich dziesięciu wyścigach sezonu szanse na mistrzostwo zachowuje już tylko 16 kierowców. Dodatkowo po każdych trzech kolejnych wyścigach, czwórka z nich tę szansę traci. W ostatnim zaś o mistrzostwo zawalczy już tylko wyłoniona w ten sposób wielka trójka, dla której zmagania w Homestead to walka wyłącznie o puchar. Ten z nich, który ukończy ostatni wyścig na najlepszej pozycji, zostanie mistrzem całej seriimówi Szymon Tworz z Motowizji.
W październiku na widzów czeka aż pięć wyścigów fazy play-off. Miesiąc rozpocznie się od rundy w Dover (1.10), która jest jednocześnie pierwszą rundą eliminacyjną.
– Wyścig na torze Dover International Speedway, który odbędzie się już w najbliższy weekend, to pierwszy wyścig eliminacyjny tegorocznej fazy play-off. Po nim w walce o tytuł mistrzowski pozostanie już dwunastka najlepszych kierowców, a dolna czwórka pierwszej szesnastki klasyfikacji generalnej pożegna się z szansami na tegoroczne mistrzostwo. W tej chwili w strefie spadkowej znajdują się: Kasey Kahne, Kurt Busch, którzy niewątpliwie są w najgorszej sytuacji i aby myśleć o awansie potrzebują właściwie tylko zwycięstwa oraz Ryan Newman i Austin Dillon. Tuż powyżej przysłowiowej „kreski” są natomiast Ricky Stenhouse Jr. i Jamie McMurray i właśnie ta dwójka musi mieć się na baczności, bo każdy błąd może kosztować ich szanse na mistrzostwo. Podczas poprzedniego wyścigu w New Hampshire awans zapewnili sobie prócz Kyle’a Buscha, który zdobył dużą przewagę punktową, również: Kyle Larson i Brad Keselowski. Tor w Dover zwany także „betonowym potworem” jest jedynym obiektem w fazie play-off, którego cała nawierzchnia jest betonowa. To obiekt szybki, z mocno pochylonymi zakrętami, a zarazem bardzo techniczny
i niewybaczający błędów – dodaje Szymon Tworz.
Tydzień później kierowcy przeniosą się do Charlotte (8.10), a więc stolicy tego sportu, to właśnie tam swoje siedziby ma 95% zespołów oraz cała organizacja NASCAR. Kolejną rundą nie do przegapienia jest wyścig na legendarnym torze Talladega Superspeedway (15.10), który słynie z ogromnych prędkości i ciągłej jazdy w grupie. Przed rokiem wyścig ten kończył jedną z części fazy play-off, tym razem jednak znajduje się w środku drugiego etapu. Wyścig eliminacyjny, który nastąpi siedem dni później odbędzie się na Kansas Speedway (22.10). W ostatnią niedzielę października zaplanowana jest runda w Martinsville (29.10). Na najkrótszym owalu w kalendarzu – Martinsville Speedway, który liczy zaledwie nieco ponad 800 metrów w walce o puchar Monster Energy pozostanie już zaledwie ośmiu kierowców.
Fakt, że październikowe wyścigi odbywają się co tydzień oraz to jak duże znacznie mają w całym sezonie jest gwarancją ogromnych emocji jakie czekają na fanów NASCAR. Zmagania o tytuł mistrza serii oglądać można wyłącznie na antenie Motowizji, w każdą niedzielę października po godz. 20:00.
Harmonogram wyścigów MONSTER ENERGY NASCAR, faza play-off, październik 2017:
Dover International Speedway, niedziela, 1.10, godz. 20:00, Motowizja
Charlotte Motor Speedway, niedziela, 8.10, godz. 20:00, Motowizja
Talladega Superspeedway, niedziela, 15.10, godz. 20:00, Motowizja
Kansas Speedway, niedziela, 22.10, godz. 21:00, Motowizja
Martinsville Speedway, niedziela, 29.10, godz. 20:00, Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *