Motowizja przedstawia typerów meczy żużlowych

Już 31 lipca startują transmisje 2. Ligi Żużlowej w Motowizji. Dla fanów czarnego sportu stacja przygotowała dodatkową inicjatywę – (Moto)Wizję typerów.

 

Lista (Moto)Wizji Typerów to dziesięć osób, które będą prognozować wyniki każdej z 10 kolejek 2. Ligi Żużlowej. Wśród nich znalazły się znane i lubiane twarze ze środowiska żużlowego i nie tylko. Przedstawiamy pełen skład dziesięciu typerów, którzy przyjęli zaproszenie Motowizji i będą prognozować wyniki meczów drugoligowego speedway’a.

Egon Müller – legenda niemieckiego żużla. Indywidualny mistrz świata z 1983 roku w Norden, a trzykrotnie najlepszy zawodnik globu na długim torze.

Stefan Machel – muzyk legendarnej opolskiej grupy TSA, gitarzysta, basista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, wielki fan speedwaya.

Tomasz Chrzanowski – były uczestnik cyklu Grand Prix, wychowanek Apatora Toruń, były zawodnik klubów z Rzeszowa i Krosna. Jeździł w 25 klubach w 9 krajach.

Wojciech Ogonowski – dziennikarz SportoweFakty.wp.pl, autor wielu tekstów o tematyce żużlowej, ekspert w zakresie biografii i regulaminów żużlowych.

Grzegorz Drozd – dziennikarz i pasjonat żużla. Odwiedził 159 stadionów w Polsce i na świecie w pogoni za speedwayem. Laureat konkursów wiedzy o żużlu i sportowych quizów.

Miłosz Lippki – dziennikarz Tygodnika Żużlowego i Przeglądu Sportowego, od 2001 zawodowo związany z żużlem. Na pierwszym meczu był w 1995 roku w Toruniu dzięki nauczycielowi historii w nagrodę za poprawienie ocen w podstawówce.

Łukasz Malaka – współtwórca portalu PoBandzie. W latach 90-tych dziennikarz Tygodnika Żużlowego oraz katowickiego Sportu.

Marta Półtorak – bizeswoman, kobieta sukcesu. Wieloletnia prezes klubu żużlowego z Rzeszowa, wspierająca wiele inicjatyw sportowych i kulturalnych. Lubi naturę, adrenalinę i emocje.

Marysia Przybyłek – żużlowiec amator. Jeździła na znakomitej większości stadionów w Polsce. Startowała w zawodach z mężczyznami. Wiceprezes AKŻ Speedway Śrem. Od urodzenia kibicuje Unii Leszno i Kolejarzowi Rawicz. Mistrzyni Polski, trener, instruktor i sędzia nordic walking.

Dagmara Krause – bydgoszczanka, fanka i pasjonatka żużla. Podprowadzała zawodników na stadionie w Toruniu, teraz można ją oglądać podczas cyklu SEC czyli mistrzostw Europy. Współpracuje z telewizją Wybrzeża Gdańsk.

Cieszę się, że w ramach projektu żużlowego w Motowizji nawiązaliśmy współpracę z tak znakomitymi nazwiskami. Wśród naszych typerów znaleźli się czołowi dziennikarze żużlowi, obecni oraz byli zawodnicy, w tym przede wszystkim były mistrz świata Egon Müller, a także pasjonaci czarnego sportu. W ten sposób widzowie będą mieli lepszy obraz sytuacji przed każdą kolejką, a także możliwość sprawdzenia czy są w stanie lepiej przewidzieć wyniki spotkań niż nasi eksperci. Żużel to nasza narodowa dyscyplina i mam nadzieję, że dzięki Motowizji jeszcze bardziej zwiększymy jego popularność.mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *