Technologia - Promocje

Bank Pekao S.A. dołącza do Huawei AppGallery

Aplikacja PeoPay Banku Pekao jest już dostępna w Huawei AppGallery. Aplikacja docelowo będzie zintegrowana z Huawei Mobile Services, a co za tym idzie, będzie dostępna również na najnowszych smartfonach i tabletach marki. Posiadacze aplikacji PeoPay na urządzeniach Huawei będą mogli skorzystać z promocji w Pekao.

 

Aplikacja Banku Pekao jest na razie dostępna dla urządzeń Huawei korzystających z Google Mobile Services. Kolejnym etapem będzie pełna integracja PeoPay z autorskim ekosystemem marki, Huawei Mobile Services. Dzięki temu będą mogli ją pobrać z AppGallery również użytkownicy najnowszych urządzeń opartych o HMS.

Dodatkowo użytkownicy smartfonów i tabletów Huawei mogą skorzystać z promocji dla nowych klientów w Banku Pekao i otrzymać 100 zł premii za założenie na selfie Konta Przekorzystnego lub Konta Świat Premium w aplikacji PeoPay. Promocja dotyczy również 2% na 4 miesiące w skali roku do 20 tys. zł dla Konta Oszczędnościowego i 1,5% na 4 miesiące do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Premium.


– Pekao, jedna z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dołącza do AppGallery – to kolejny powód do dumy dla nas i potwierdzenie naszych dążeń do ciągłego udoskonalania oferty AppGallery. Już wkrótce, po pełnej integracji aplikacji z HMS, również użytkownicy naszych najnowszych smartfonów i tabletów Huawei będą mogli korzystać z możliwości, jakie oferuje aplikacja PeoPay mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Wygoda i bezpieczeństwo naszych klientów są dla nas na pierwszym miejscu. Pracujemy nad stworzeniem ekosystemu, w którym dostępność do naszych produktów i usług w kanałach zdalnych będzie na przysłowiowe wyciągnięcie ręki dla każdego. Obecność naszej aplikacji w AppGallery ułatwi bankowanie grupie osób korzystających ze smartfonów Huawei. Nasze rozwiązania kierujemy zarówno do obecnych klientów, jak i tych, którzy poprzez kanały zdalne będą chcieli nimi zostać, zakładając konto za pomocą selfiemówi Bartosz Zborowski, dyrektor innowacji i płatności w Banku Pekao S.A.

PeoPay, aplikacja Banku Pekao S.A. to czwarta aplikacja bankowa w AppGallery po mBanku, aplikacji Banku PKO oraz Idea Banku. W sklepie Huawei AppGallery w tej chwili znajduje się już blisko 1000 polskich aplikacji. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą też takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Z myślą o użytkownikach sklepu z aplikacjami AppGallery powstała również dedykowana strona na Facebooku: https://www.facebook.com/AppGalleryPL/, na której można znaleźć nie tylko najświeższe oferty i informacje o najnowszych aplikacjach, ale również wymieniać się doświadczeniami i opiniami.

Huawei jest drugim największym producentem smartfonów na świecie – awansował na tę pozycję w połowie 2018 roku. Usługi i urządzenia Huawei dostępne są w ponad 170 krajach, docierając do ponad 1/3 ludzkości. Firma posiada 16 centrów badań i rozwoju w różnych częściach świata, m.in. w Niemczech, Szwecji, Rosji, w Indiach i Chinach. Huawei Consumer Business Group jest jedną z trzech grup biznesowych Huawei i odpowiada za szerokie portfolio produktowe, w tym smartfony, laptopy, tablety i wearables, a także domowe routery oraz usługi w chmurze.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 200 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony
w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *