Motowizja strategicznym partnerem medialnym IAME Series

Do grona sportów motorowych wspieranych przez Motowizję dołączył karting. Stacja stała się strategicznym partnerem medialnym IAME Series – nowości na polskim rynku, której pierwsza w historii runda odbędzie się już 17 i 18 sierpnia na Kartodromie Bydgoszcz.
 

 
Motowizja dla IAME Series
IAME Series to niezwykle popularna formuła zawodów kartingowych, która w tym roku rozegra swoją pierwszą polską edycję. Organizatorzy chcą wnieść powiew świeżości do świata polskiego kartingu, w czym pomóc ma patronat Motowizji.
Pierwsza runda
Pierwsza w historii runda polskiej IAME Series odbędzie się 17 i 18 sierpnia na torze Kartodrom Bydgoszcz. Rywalizacja rozegra się w pięciu kategoriach. Zwycięzcy trzech z nich (Mini, Junior, Senior) dostaną życiową szansę – bilet na wielki finał IAME Series we francuskim Le Mans, gdzie zmierzą się najlepsi zawodnicy startujący w regionalnych cyklach tej marki.
Dodatkowo organizatorzy przygotowali klasę „Bezpiecznie przez karting”. Ma ona nie tylko wprowadzić najmłodszych zawodników w świat kartingu, ale również przygotować do przyszłego uczestnictwa w ruchu drogowym. Startujący nauczą się podstawowych reguł jazdy po torze, ale też zasad fair play i szacunku do innych kierowców.
– Sport motorowy, zwłaszcza ten polski, ma dla nas ogromne znaczenie. Karting stanowi fundament pod inne serie wyścigowe, dlatego też mamy nadzieję, że wspierając polski karting, wspieramy przyszłe sukcesy naszych rodaków w motosporcie. Obecność kartingu na antenie Motowizji będzie stanowić idealne uzupełnienie oferty sportowej i sprawi, że nasi widzowie będą mieli szansę obserwować jak rozwija się kariera kierowcy wyścigowego od samego startu aż po najbardziej prestiżowe serie zagraniczne. – mówi Krzysztof Mikulski – prezes Motowizji.
W ramach partnerstwa Motowizji z IAME Series, na antenie ukaże się relacja z tego niezwykłego wydarzenia.
Kolejna świetna wiadomość dla środowiska kartingowego. Motowizja to wymarzony partner w zakresie medialnym. Jako nowa w Polsce seria kartingowa budujemy solidne show, przy udziale mocnych partnerów medialnych co jest niezbędne dla rozwoju tego sportu. Chcemy pokazać prawdziwe oblicze kartingu, przełamać kilka mitów oraz zapewnić jeszcze większy prestiż rywalizacji w IAME Series. Udział Motowizji w tym projekcie to dla nas ogromne wyróżnienie, a dla zawodników i sponsorów ważna promocja. Dla widzów to z kolei okazja, aby lepiej zrozumieć obowiązkowy krok w drodze do F1 i innych topowych serii. Nie możemy doczekać się pierwszych minut pokazujących naszych wojowników w akcji. – mówi Karol Lubas – Dyrektor generalny LRC Promotion (promotor IAME Series)
O IAME Series
IAME Series Poland to seria kartingowa organizowana dzięki współpracy promotora – LRC Promotion, marki IAME oraz Polskiego Związku Motorowego, która jest częścią globalnego programu wyścigowego IAME X30. Wszyscy zawodnicy ścigają się używając takich samych silników, zgodnych ze specyfikacją danej kategorii, na identycznych oponach, a także na podwoziach dowolnej marki, które muszą spełniać bardzo rygorystyczne regulaminy CIK-FIA.
Najlepsi zawodnicy co roku spotykają się na światowym finale – IAME International Final, który tylko w 2017 roku okazał się największymi zawodami kartingowymi świata. Dodatkowo, wszyscy zawodnicy IAME mogą brać udział w rozgrywkach europejskich mistrzostw lub pucharów innego kraju.
W IAME Series Poland udział może wziąć dosłownie każdy. Na pasjonatów kartingu czekają kategorie wiekowe od 5 do nawet 60 lat – bo tyle właśnie liczą sobie najstarsi zawodnicy IAME Series.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *