Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Motowizja tygodnia od 5 do12 września

Za nami pierwsze dni września, a przed nami emocjonujący tydzień w Motowizji. Na antenie min. podsumowanie Driftingowych Mistrzostw Polski, pierwszego wyścigu fazy playoff NASCAR oraz Mistrzostw Świata Rallycross. W czwartek czeka nas drugi z czterech finałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu, a w weekend GT Open, Euroformula oraz kolejne emocje prosto z torów USA.

 

Poniedziałek, 05.09

18:00 WRC Archiwum: Rajd Finlandii 2016 (PREMIERA)

Kris Meeke i Citroen powróciły do stawki po wygranej w Rajdzie Portugalii i w Finalndii było bardzo podobnie. Brytyjczyk zaskoczył rywali dojeżdżając do mety i wygrywając drugi raz w swoim zaledwie czwartym starcie sezonu.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

21:25 Driftingowe Mistrzostwa Polski: podsumowanie rundy na Rabocsiringu (PREMIERA)

Jedyna zagraniczna runda tegorocznych Driftingowych Mistrzostw Polski miała miejsce na Węgrzech. Czołowi polscy zawodnicy pojawili się na torze Rabocsiring.

Wtorek, 06.09

18:00 WRC Archiwum: Rajd Niemiec 2016 (PREMIERA)

Po aż sześciu rundach szutrowych, Rajdowe Mistrzostwa Świata wróciły na asfaltowe odcinki specjalne. W domowej rundzie Volkswagen mógł ponownie świętować, tym razem kolejną wygraną Sebastiena Ogiera w sezonie 2016.

22:00 NASCAR Cup Series: podsumowanie wyścigu Cook Out Southern 500 (PREMIERA)

Jeden z najstarszych wyścigów w kalendarzu pucharowej serii NASCAR – Southern 500 – rozpoczął po raz trzeci rywalizację o tytuł. Zwycięstwem w majowej rundzie na Darlington Raceway miejsce w playoffach zapewnił sobie Joey Logano.

Środa, 07.09

18:00 WRC Archiwum: podsumowanie sezonu 2016 (PREMIERA)

Trzeci rok z rzędu Volkswagen Motorsport oraz Sebastien Ogier zdominowali rywalizację w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Przypominamy jak wyglądał sezon 2016 i zapowiadamy początek nowej epoki w historii rajdów, która rozpoczęła się w 2017 roku.

19:05 World RX: Ryga (PREMIERA)

Położony na obrzeżach stolicy Łotwy tor Bikernieki ma od 2016 roku stałe miejsce w kalendarzu rallycrossowych mistrzostw świata. Widowiskowa trasa jest popularna wśród kibiców, jak i zawodników, którzy na okrążeniu muszą przejechać po nawet trzech hopach.

21:30 FIA ETRC: podsumowanie rundy w Moście (PREMIERA)

Druga połowa tegorocznego sezonu ETRC zaczęła się od zmagań w Czechach. Kierowcy pojazdów “wagi ciężkiej” rywalizowali tradycyjnie na Autodromie w Moście.

Czwartek, 08.09

16:15 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów: 2. turniej finałowy w Grudziądzu (NA ŻYWO)

To intensywne miesiące w polskim żużlu. Finały Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów odbywają się tydzień po tygodniu. Pierwsza runda padła łupem zawodników Włókniarza Częstochowa, a teraz czołowi krajowi juniorzy powalczą na stadionie Maszewski GKM-u Grudziądz.

19:25 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

20:30 Red Bull Romaniacs – najtrudniejszy rajd enduro świata (PREMIERA)

Już po raz dziewiętnasty odbył się Red Bull Romaniacs. Zorganizowany w Południowych Karpatach, Rajd enduro stanowi ogromne wyzwanie dla zawodników, którzy co roku sprawdzają tu swoje możliwości i wytrzymałość.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

Piątek, 09.09

18:00 NASCAR Whelen Euro Series: podsumowanie rundy w Moście (PREMIERA)

Autodrom w czeskim Moście coraz częściej pojawia się w kalendarzach najważniejszych serii wyścigowych w Europie. Regularnie na obiekt blisko polskiej granicy przyjeżdżają także zawodnicy europejskiej dywizji NASCAR.

22:00 GT World Challenge Europe: podsumowanie wyścigu na Hockenheimringu (PREMIERA)

Hockenheimring zadebiutował w kalendarzu GT World Challenge Europe. Na niemieckim wyścigu miał miejsce trzygodzinny wyścig, czwarta runda Endurance Cup.

Sobota, 10.09

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

13:30/20:40 Hankook 24H Series: 24H Barcelona (NA ŻYWO)

Długodystansowa seria wyścigowa powraca z jednym z najstarszych wyścigów endurance w Europie. Pod Barceloną załogi będą rywalizować przez całą dobę o Trofeo Fermi Velez. Pierwsza i druga część transmisji.

16:05 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży.

16:25 International GT Open: pierwszy wyścig na Red Bull Ringu (TRANSMISJA)

Wakacje zakończyły się także w International GT Open. Kierowcy aut GT3 wybiorą się na tradycyjną już wizytę w austriackim Spielbergu. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

18:40 Formula Regional European Championship: pierwszy wyścig na Red Bull Ringu (RETRANSMISJA)

Częścią intensywnego weekendu na Red Bull Ringu są także kierowcy europejskiej Formuły Regionalnej. Na starcie nie zabraknie naszych rodaków – Piotra Wiśnickiego i Romana Bilińskiego. Retransmisja pierwszego wyścigu weekendu.

19:40 Euroformuła Open: pierwszy wyścig na Red Bull Ringu (RETRANSMISJA)

Zawodnicy Euroformuły Open nie mają chwili wytchnienia na początku września. Tydzień po zmaganiach na włoskiej Imoli będziemy ich mogli obserwować na austriackim Red Bull Ringu. Retransmisja pierwszego wyścigu weekendu.

Niedziela, 11.09

08:30/12:10 Hankook 24H Series: 24H Barcelona (NA ŻYWO)

Długodystansowa seria wyścigowa powraca z jednym z najstarszych wyścigów endurance w Europie. Pod Barceloną załogi będą rywalizować przez całą dobę o Trofeo Fermi Velez. Trzecia i czwarta część transmisji.

10:10 Motojazda (PREMIERA)

Marek Wieruszewski zaprasza do “garażu Motowizji”. W niebanalny, ale informatywny sposób sprawdza na rynku dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz opiniami na temat samochodu, które testuje.

10:40 Autoportret Ostrego (PREMIERA)

Aleksander “Ostry” Ostrowski oprócz pasji do dwóch kółek, ma także słabość do czterech. W Autoportrecie opowiada o tej części swojej miłości do motoryzacji.

11:10/15:15 Euroformuła Open: drugi i trzeci wyścig na Red Bull Ringu (TRANSMISJA)

Zawodnicy Euroformuły Open nie mają chwili wytchnienia na początku września. Tydzień po zmaganiach na włoskiej Imoli będziemy ich mogli obserwować na austriackim Red Bull Ringu. Transmisja drugiego i trzeciego wyścigu weekendu.

16:15 International GT Open: drugi wyścig na Red Bull Ringu (RETRANSMISJA)

Wakacje zakończyły się także w International GT Open. Kierowcy aut GT3 wybiorą się na tradycyjną już wizytę w austriackim Spielbergu. Retransmisja drugiego wyścigu weekendu.

18:55 Formula Regional European Championship: drugi wyścig na Red Bull Ringu (RETRANSMISJA)

Częścią intensywnego weekendu na Red Bull Ringu są także kierowcy europejskiej Formuły Regionalnej. Na starcie nie zabraknie naszych rodaków – Piotra Wiśnickiego i Romana Bilińskiego. Retransmisja drugiego wyścigu weekendu.

21:00 NASCAR Cup Series: Hollywood Casino 400 (NA ŻYWO)

Rozpoczęła się faza playoff w NASCAR Cup Series i już od pierwszego wyścigu widać, że walka o mistrzostwo będzie niezwykle zacięta. Kolejną szansą by zapewnić sobie miejsce w kolejnej rundzie będzie drugi w tym roku wyścig na Kansas Speedway.

Poniedziałek, 12.09

18:00 WRC Archiwum: Rajd Francji 2016 (PREMIERA)

Niesiony zwycięstwem w Niemczech Sebastien Ogier wygrał kolejną rundę sezonu 2016 w WRC. Tym razem była to jego domowa eliminacja na Korsyce.

19:10 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

21:55 WRC: Rajd Akropolu (PREMIERA)

Rajd Akropolu to najtrudniejszy i najsłynniejszy rajd szutrowy odbywający się w Europie. Kamieniste trasy i upalne temperatury stanowią wyjątkowe wyzwanie dla załóg oraz ich maszyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *