Sport w TVTVP

MŚ 2022. Terminarz i plan transmisji 1 grudnia w TVP

Pozostały już tylko dwa dni rywalizacji w fazie grupowej mistrzostw świata w piłce nożnej. W czwartek poznamy cztery reprezentacje z grup E oraz F, które wystąpią w 1/8 finału. W tym gronie może zabraknąć topowych europejskich drużyn. Gdzie oglądać poszczególne spotkania 1 grudnia?

 

Zbliżamy się do końca fazy grupowej mundialu w Katarze. Po środowych meczach znamy już dziesięciu z szesnastu uczestników 1/8 finału. Jednym z nich jest reprezentacja Polski! W czwartek wyłonieni zostaną czterej kolejni, a w piątek dwaj ostatni (tego dnia Brazylia i Portugalia będą walczyć już tylko o obronę pierwszych pozycji).

W czwartek, 1 grudnia, rozegrane zostaną ostatnie mecze w grupach E oraz F. Na początek, o godzinie 16:00, dojdzie do hitu: Chorwacja zmierzy się z reprezentacją Belgii na Ahmad bin Ali Stadium. Równolegle walczyć będą Maroko z Kanadą na Al Thumama Stadium.

Później, o godzinie 20:00, Japonia zagra z Hiszpanią na Khalifa International Stadium, natomiast Kostarykę czeka potyczka z Niemcami na Al Bayt Stadium. Po tych meczach poznamy kolejne dwie pary 1/8 finału.

 

 

MŚ 2022. Plan transmisji 1 grudnia na mundialu w Katarze. Co i gdzie oglądać w TVP?

9:05 Studio Katar (TVP Sport, internet)

Przedostatni dzień fazy grupowej rozpoczniemy od porannego łączenia z Katarem. Program będzie poświęcony m.in. środowemu meczowi reprezentacji Polski.

16:00 Transmisja łączona meczów grupy F (TVP Sport, internet)

W tej grupie o dwa miejsca walczą już tylko trzy zespoły. Kanada po drugiej porażce straciła szanse na awans. Studio w TVP Sport od godziny 15:05. Moderatorem transmisji będzie Tomasz Jasina.

16:00 Chorwacja – Belgia (TVP 1, TVP 4K, internet)

Trzecia drużyna poprzedniego mundialu może okazać się jednym z największych zawodów tego turnieju. Najpierw wymęczyła zwycięstwo nad Kanadą, ale potem uległa Maroku. Teraz powinna wygrać, bo remis może okazać się niewystarczający. Z kolei wicemistrzowie Europy potrzebują tylko punktu. Studio w TVP 1 od godz. 15:30. Komentatorami będą Dariusz Szpakowski i Marcin Żewłakow. Transmisja online z atmosferą stadionu od 14:50.

16:00 Kanada – Maroko (TVP 2, internet)

Młoda reprezentacja z Ameryki Północnej nie ma już szans na awans, ale w ostatnim spotkaniu może pomóc europejskim potentatom. Maroko z kolei jest blisko pierwszego od 36 lat występu w 1/8 finału. Transmisja od 15:40 w TVP 2. Spotkanie skomentują Sławomir Kwiatkowski i Kazimierz Węgrzyn. Stream meczu z atmosferą stadionu od 14:50.

20:00 Transmisja łączona meczów grupy E (TVP Sport, internet)

W grupie E wszystkie ekipy mają jeszcze szanse na grę w fazie pucharowej. Studio w TVP Sport od godziny 19:00. Moderatorem będzie znów Tomasz Jasina.

20:00 Japonia – Hiszpania (TVP 1, TVP 4K, internet)

Hiszpanie są w zdecydowanie najlepszej sytuacji przed ostatnią kolejką. W przypadku remisu bardzo prawdopodobne jest, że zajmą pierwsze miejsce w grupie. Chyba, że dojdzie do sensacji w drugim spotkaniu. Natomiast dla Japonii wywalczenie punktu może okazać się niewystarczające. Transmisja w TVP 1 od 19:40. Duet komentatorów to Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Spotkanie z atmosferą stadionu od 18:50.

20:00 Kostaryka – Niemcy (TVP 2, internet)

Niemcom przypomina się ostatni, nieudany mundial. Tylko zwycięstwo pozwoli im awansować, ale nie we wszystkich scenariuszach. Mogą mieć nadzieję, że Japonia nie zwycięży, bo wtedy będzie im bardzo trudno przeskoczyć Hiszpanię przez bilans bramek. Kostaryka marzy za to o sprawieniu kolejnej niespodzianki. Studio przed meczem od 19:40 w TVP 2, a komentatorami będą Mateusz Borek i Kamil Kosowski. Transmisja z atmosferą stadionu od 18:50.

23:00 Mundialowy wieczór (TVP Sport, internet)

Podsumowanie czwartku na mundialu. Program poprowadzi Sylwia Dekiert.

Wszystkie czwartkowe transmisje będzie można oglądać na stronie TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV.

foto: TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *