MŚ piłkarzy ręcznych 2021: Polska – Niemcy w TVP1 i TVP Sport

Naszej reprezentacji nie udało się awansować do ćwierćfinału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W poniedziałek zakończy swój udział w turnieju. Transmisja na żywo meczu Polska – Niemcy w TVP 25 stycznia. Czy zespół Patryka Rombla udanie pożegna się z Egiptem?

 

Przed reprezentantami Polski ostatni mecz w rozgrywanych w Egipcie mistrzostwach świata. W sobotę nie mogli przegrać z Węgrami, ale niestety ponieśli porażkę 26:30 (10:16).

Biało-czerwoni, prowadzeni na drugim wielkim turnieju przez Patryka Rombla, i tak mogą być zadowoleni ze swojego występu. Odnieśli już trzy zwycięstwa – nad Brazylią, Tunezją i Urugwajem oraz minimalnie przegrali z Hiszpanami. Pokazali, że budowa drużyny idzie w dobrą stronę. Może już za dwa lata odmłodzona kadra podczas kolejnego mundialu w Polsce i Szwecji nawiąże do sukcesów sprzed kilku lat?

Wcześniej zmierzy się z czwartym zespołem poprzednich MŚ, który teraz nie wejdzie nawet do fazy pucharowej. Niemcy także nie mają już szans na grę w ćwierćfinale. Awansu z tej grupy pewni są oprócz Madziarów również Hiszpanie. Obie te ekipy także zmierzą się w poniedziałek.

Ostatni raz Polacy z reprezentacją Niemiec grali w 2019 roku w eliminacjach mistrzostw Europy 2020. Biało-czerwoni przegrali oba spotkania. Na zwycięstwo nad tym rywalem czekają od blisko siedmiu lat.

Mistrzowie Europy z 2016 roku w sobotę pokonali Brazylię 31:24 (16:12). Tak więc najbliższy mecz będzie starciem o trzecie miejsce w grupie I. Obie drużyny zgromadziły tyle samo punktów, ale to przeciwnicy mają lepszy bilans bramkowy. Tak więc Polacy muszą wygrać i zostaną wtedy sklasyfikowani na pozycjach 9.-12. w MŚ 2021.

Czy tak się stanie będzie można się przekonać w poniedziałek. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:30.

Ostatni występ Polski w tych mistrzostwach będzie można oczywiście w tv oraz online. Studio przed spotkaniem w TVP Sport od 19:30. Transmisja na żywo w TVP 1, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej TVP Sport. Komentatorami będą Maciej Iwański oraz Michał Matysik.

Transmisja live również na naszym koncie na YouTube, gdzie będzie można oglądać zmagania bez komentarza.

Telewizja Polska pokaże jeszcze decydujące mecze o medale: 29 stycznia półfinały, a starcie o brąz i finał dwa dni później.

Polska – Niemcy. Mecz MŚ piłkarzy ręcznych 2021. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz? poniedziałek 25 stycznia o 20:30

Transmisja: studio od 19:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej, mecz w TVP 1,

TVPSPORT.PL i aplikacji; transmisja alternatywna (bez komentarza) na YouTube TVP Sport

Kto skomentuje: Maciej Iwański i Michał Matysik

Prowadzący studio: Piotr Dębowski

Goście/eksperci: Iwona Niedźwiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *