MŚ U20 2019: zobacz terminarz Polaków i logo (wideo)

FIFA zaprezentowała w piątek oficjalne logo mistrzostw świata U20, które w przyszłym roku zostaną rozegrane w Polsce. Poznaliśmy także harmonogram meczów, w tym tych grupowych z udziałem Polaków.

 

Polska jako gospodarz znajdzie się w grupie A. Wszystkie mecze pierwszej fazy rozegrają w Łodzi na stadionie Widzewa – 23, 26 i 29 maja. Rywale oczywiście nie są jeszcze znani, bo losowanie grup przeprowadzone zostanie dopiero 24 lutego w Gdyni.

Wszystko dlatego, że nie znamy jeszcze wszystkich finalistów. Gry na polskich stadionach pewne są już, oprócz oczywiście zespołu Jacka Magiery, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja, Norwegia, Meksyk, Panama, USA, Honduras, Nowa Zelandia, Tahiti, Katar, Japonia, Korea Południowa i Arabia Saudyjska. W lutym po Pucharze Narodów Afryki U20 poznamy cztery zespoły z Czarnego Lądu, a po MŚ U20 strefy CONMEBOL awans wywalczy tyle samo drużyn z Ameryki Południowej.

 

 

Na pewno zabraknie Anglików, którzy wygrali poprzednie mistrzostwa. Tym razem nie udało im się zakwalifikować. Najwięcej razy tytuł zdobyła jak dotąd Argentyna, która triumfowała sześciokrotnie. Pięć zwycięstw na koncie ma Brazylia, a po dwa Portugalia i Serbia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *