MŚ w bobslejach i skeletonie na sportowych antenach Polsatu

W nocy z 1 na 2 marca ruszają MŚ w bobslejach i skeletonie, które w 2019 roku odbywają się w kanadyjskim Whistler. W mieście Igrzysk Olimpijskich 2010 wystartuje dwóch Polaków – Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski, którzy powalczą o medale w bobslejowych dwójkach.

 

W Kanadzie zobaczymy dwóch Polaków, którzy już pierwszego dnia zaprezentują się widzom zgromadzonym przed telewizorami. O godzinie 02:00 w nocy z piątku na sobotę Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski pojadą dwa pierwsze ślizgi, po których będzie wiadomo czy nasi reprezentanci będą liczyli się w walce o czołowe miejsca. Zakończenie rywalizacji mężczyzn w dwójkach 24 godziny później – w nocy z soboty na niedzielę. Przypominamy, że w niedawno zakończonym sezonie Pucharu Świata Luty i Tylkowski zajęli w klasyfikacji generalnej 9. miejsce.

W pierwszy weekend z mistrzostwami świata, odbędzie się również rywalizacja kobiet w dwójkach bobslejowych. Podobnie jak u mężczyzn, gdzie faworytem do złota jest Francesco Friedrich, tak tutaj można stawiać niemałe pieniądze na triumf rodaczki Friedricha – Mariamy Jamanki. U pań nie zobaczymy niestety żadnych naszych zawodniczek. Z tego względu Polacy nie wystawią także składu do rywalizacji drużynowej, która zamknie pierwszą część MŚ w Whistler.

Druga połowa bobslejowo-skeletonowego mundialu rozpocznie się już w czwartek 7 marca, a tym razem na jeden z najszybszych torów na świecie wyjadą skeletoniści. Tego samego dnia rozpocznie się walka o medale skeletonistek. Finał zmagań w tej konkurencji już dzień później. Ostatnie dni mistrzostw to już rywalizacja o MŚ wśród bobslejowych czwórek. Tam również nie będzie Polaków, natomiast Mateusz Luty pojawi się w naszej kabinie komentatorskiej, by relacjonować dla państwa zmagania jego kolegów po fachu. Ostatnie krążki zostaną rozdane w nocy z 9 na 10 marca.

Plan transmisji:

2 marca

Dwójki bobslejowe Mężczyzn godz. 02:00 polskiego czasu Startują – Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski Polsat Sport Extra Komentują: Grzegorz Pajda i Paweł Ślęzak

2 marca

Dwójki Kobiet 20:30  Polsat Sport News Komentują: Grzegorz Pajda i Paweł Ślęzak

3 marca

Dwójki Mężczyzn 02:00 Startują – Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski Polsat Sport News Komentują: Grzegorz Pajda i Paweł Ślęzak

3 marca

Dwójki Kobiet 20:30 Polsat Sport Extra Komentują: Grzegorz Pajda i Paweł Ulbrych

4 marca

Rywalizacja drużynowa 01:00 Polsat Sport Extra Komentują: Grzegorz Pajda i Paweł Ulbrych

7 marca

Skeleton Mężczyzn 18:00 Polsat Sport Extra Komentują: Grzegorz Pajda i Paweł Ulbrych

7 marca

Skeleton Kobiet 21:30 Polsat Sport Extra Komentują: Grzegorz Pajda i Paweł Ulbrych

8 marca

Skeleton Mężczyzn 18:00 Polsat Sport News Komentują: Paweł Ślęzak i Paweł Ulbrych

8 marca

Skeleton Kobiet 21:30 Polsat Sport Extra Komentują: Grzegorz Pajda i Paweł Ulbrych

9 marca

Czwórki bobslejowe 02:00 Polsat Sport Extra Komentują: Paweł Ślęzak i Mateusz Luty

10 marca

Czwórki 02:00 Polsat Sport Extra Komentują: Grzegorz Pajda i Mateusz Luty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *