MŚ w lotach narciarskich w Vikersund 2022 w TVP1 i TVP Sport

Loty narciarskie to dla wielu kibiców i skoczków ulubione zawody w całym sezonie. A już w tym tygodniu w Vikersund dalekich skoków będzie bardzo dużo, bo rozegrane zostaną mistrzostwa świata w lotach. Sprawdź terminarz zmagań.

 

W niedzielę w Oslo zakończyło się Raw Air. Ostatni konkurs cyklu wygrał Daniel Andre Tande. Polacy mogli mieć nadzieję na sukces Kamila Stocha, który prowadził po pierwszej serii, ale po słabym drugim skoku utytułowany zawodnik spadł na 15. pozycję. Triumfatorem klasyfikacji generalnej okazał się Stefan Kraft.

Skoczkowie pozostają jednak w Norwegii. Przenoszą się do Vikersund, które w tym roku jednak nie będzie gościć zawodów Pucharu Świata, a mistrzostwa świata w lotach. To jedyne trofeum, którego w dorobku brakuje Stochowi. Najbliżej był w 2018 roku, gdy w Oberstdorfie wywalczył srebro, a najlepszy okazał się Tande.

Złotego medalu sprzed dwóch lat z Planicy bronić będzie Karl Geiger. Niemiec minimalnie wyprzedził Halvora Egnera Graneruda. Trzeci był Markus Eisenbichler. Jak dla Letalnicy zawody rozegrano nietypowo, bo w grudniu i przy sztucznym oświetleniu. Polacy uplasowali się pod koniec pierwszej “10”. Piotr Żyła był siódmy, Kamil Stoch ósmy, a Andrzej Stękała 10.

W reprezentacji Polski na MŚ w lotach 2022 znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Andrzej Stękała. Walka o medale rozpocznie się w piątek 11 marca. Wtedy rozegrane zostaną pierwsze dwie serie rywalizacji o medale indywidualne. Z kolei w sobotę 12 marca seria trzecia i czwarta. Wówczas poznamy najlepszych lotników tegorocznych MŚ. Na niedzielę 13 marca zaplanowano konkurs drużynowy.

Skoki narciarskie w Vikersund 2022. Terminarz MŚ w lotach (10-13 marca)

10 marca: kwalifikacje – transmisja od 15:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

11 marca: konkurs indywidualny (1. i 2. seria) – transmisja od 15:45 w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

12 marca: konkurs indywidualny (3. i 4. seria) – transmisja od 15:40 w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

13 marca: konkurs drużynowy – transmisja od 15:45 w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *