Liga Mistrzów: Real Madryt – Paris Saint-Germain w TVP1 i TVP Sport

Po tygodniu przerwy wraca Liga Mistrzów. W środę zapraszamy na rewanżowe spotkanie dwóch kandydatów do zdobycia trofeum w 1/8 finału. Transmisja meczu Real Madryt – Paris Saint-Germain na żywo w TVP.

Po tygodniu przerwy wracają najważniejsze klubowe rozgrywki piłkarskie. Przez ten czas świat zmienił się całkowicie. Dzień po zakończeniu pierwszej połowy spotkań 1/8 finału doszło do inwazji Rosji na Ukrainę. Wpłynęło to także na Champions League.

Szybko została podjęta jedyna możliwa decyzja o odebraniu Sankt Petersburgowi finału tegorocznej edycji. Wymienianych było kilka stadionów, na którym mógł zostać rozegrany mecz. Ostatecznie został przeniesiony na Stade de France.

To znaczy, że u siebie w kraju o trofeum może powalczyć Paris Saint-Germain. Chociaż do tego jeszcze jest daleko. Piłkarze Mauricio Pochettino w Ligue 1 nie zachwycają, ale i tak mają już sporą przewagę nad rywalami. I to mimo sobotniej porażki 0:1 z Nice.

Dlatego mogą skupić się na najważniejszym celu – historycznym sukcesie w Lidze Mistrzów. Na ich drodze jednak stoi na początek Real Madryt. Także zawodnicy Carlo Ancelottiego zmierzą ku odzyskaniu mistrzostwa Hiszpanii. Po wygranej z Realem Sociedad 4:1 nad drugą Sevillą mają już osiem punktów przewagi.

Do pierwszego spotkania w 1/8 finału doszło 15 lutego w stolicy Francji. I hiszpański zespół tylko Thibaut Courtois zawdzięcza, że do rewanżu przystępuje tylko z jednobramkową stratą. PSG dominowało na boisku, ale wygrało jedynie 1:0.

Kluczowy dla losów tej pary może być Lionel Messi. Argentyńczyk przeciwko odwiecznemu rywalowi Barcelony zaliczył wiele fantastycznych występów. Jednak ostatni raz pokonał bramkarza Realu w 2018 roku. Na Parc des Princes nie wykorzystał rzutu karnego, ale na szczęście dla siebie gospodarze mają inne gwiazdy. Kylian Mbappe w doliczonym czasie drugiej połowy po błysku geniuszu zdobył zwycięską bramkę, być może przeciwko swojemu przyszłemu pracodawcy.

Była to siódma potyczka tych zespołów w Lidze Mistrzów. Bilans jest obecnie korzystniejszy dla Realu, który wygrywał trzykrotnie i dwukrotnie przegrywał (plus dwa remisy), ale nie pokonał tego rywala w trzech ostatnich meczach.

Paryżanie na Santiago Bernabeu jeszcze nie zwyciężyli w LM. Ale wystarczy im powtórka z 2019 roku. Wtedy było 2:0 dla gospodarzy po bramkach Karima Benzemy, ale goście odpowiedzieli w końcówce dwoma trafieniami, w tym jednym Mbappe.

Po jego zakończeniu transmisja magazynu skrótów z wtorku i środy.

Liga Mistrzów 2021/22, mecz 1/8 finału: Real Madryt – PSG. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy i o której mecz: środa 9 marca, godzina 21:00

Transmisja: mecz od 20:55 w TVP 1, TVPSPORT.PL,  aplikacji mobilnej oraz Smart TV; studio od 20:15 w TVP Sport i online

Kto skomentuje: Dariusz Szpakowski, Marcin Żewłakow

Prowadzący studio: Jacek Kurowski

Goście/eksperci: Mateusz Borek, Robert Podoliński