MediaTVPZapowiedzi TV

Msze święte z językiem migowym w internecie i TVP1

Coraz więcej parafii i zgromadzeń zakonnych w Polsce realizuje transmisje mszy świętych i nabożeństw w internecie – również w dni powszednie. W zeszłą niedzielę z Wrocławia transmitowano pierwszą mszę świętą z językiem migowym dla osób głuchych.

 

 

 

 

 

Jak mówi ksiądz Łukasz Pasuto, krajowy duszpasterz niesłyszących, jest to rozproszona grupa osób, dlatego inicjatywa jest ważna.

– Dla nich moment, kiedy mogą zgromadzić się w kościele, jest elementem wspólnototwórczym, a teraz w sytuacji, gdy nie powinniśmy się razem spotykać, przestrzeń internetu jest jak najbardziej tym, co może zastąpić kontakt realny, tym bardziej, że poruszają się oni w przestrzeni wirtualnej bardzo sprawniedodaje.

Msze w języku migowym transmitowane będą w niedziele, o 11:00, 14:00 i 15:00 na profilach facebookowych Duszpasterstw Niesłyszących Archidiecezji Wrocławskiej, Poznańskiej oraz Katowickiej. Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, transmitowana codziennie w TVP1 o 7:00, również jest tłumaczona na język migowy.

Stworzono też aplikację mobilną służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też polskim systemem języka migowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *