MediaZapowiedzi TV

“My, dzieci z dworca Zoo” – nowy serial w HBO GO i HBO (wideo)

Nowy ośmioodcinkowy serial My, dzieci z dworca Zoo, na postawie kultowej książki będącej zapisem wydarzeń z życia Christiane F., przedstawia historię sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca, intensywnie żyją w samym środku Berlina. Główną osią historii są losy Christiane, której życie rozsypuje się za sprawą rozstania jej rodziców. Premiera produkcji odbędzie się w HBO GO już 27 lutego. Tego dnia od razu dodane zostaną wszystkie odcinki serialu.

 

Serial My, dzieci z dworca Zoo jest prowokacyjną opowieścią obyczajową przedstawiającą historię sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca w świecie, intensywnie żyją w samym środku Berlina.

Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie w „raju”, który początkowo wydaje im się być feerią kolorów, brawury i ekscytacji. Centralną postacią i osią dla całej grupy jest Christiane, na życiu której ogromne piętno odcisnęło rozstanie jej rodziców. Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie. Zacieśniające się z biegiem czasu więzi między nastolatkami sprawiają, że członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji, przeżywając pełne euforii wzloty i mroczne, niebezpieczne wręcz, upadki. Podczas gdy ich życie i związki na zmianę rozwijają się i rozpadają, ich własne traumy wciągają ich w wir, z którego nie każdy jest w stanie uciec.

 

 

W głównych rolach w serialu My, dzieci z dworca Zoo występują: Jana McKinnon jako Christiane, Michelangelo Fortuzzi jako Benno, Lea Drinda jako Babsi, Lena Urzendowsky jako Stella, Jeremias Meyer jako Axel oraz Bruno Alexander jako Michi. Reżyserem produkcji jest Philipp Kadelbach (SS-GB, Generation War), który jest także jednym z autorów serialu razem z Annette Hess (Weissensee, Ku’damm 56, Ku’damm 59), pełniącą obowiązki głównej scenarzystki oraz producentki kreatywnej. Producentami są: Sophie von Uslar (NSU: German History X, Tannbach – Line of Separation) i Oliver Berben (The Typist, Perfume, Shadowhunters). Serial wyprodukowany został przez Constantin Television Production w koprodukcji z Amazonem. W roli koproducentów zaangażowane były również spółki Wilma Film (Czechy) oraz Cattleya (Włochy). Serial My, dzieci z dworca Zoo otrzymał finansowanie od Medienboard Berlin-Brandenburg (MBB), FilmFernsehFonds Bayern (FFF), German Motion Picture Fund (GMPF), Czech Film Fund oraz Creative Europe – Media Program of the European Union. Za globalną dystrybucję produkcji odpowiada Fremantle.

My, dzieci z dworca Zoo to poszerzona, serialowo przetworzona wersja bestsellerowej autobiografii Christiane F., która była również inspiracją dla kultowego filmu o tym samym tytule. Książka została przetłumaczona na 30 języków i sprzedana na całym świecie w 5 milionach egzemplarzy. Dla podkreślenia wyjątkowego klimatu stworzonego w serialu, muzyka, która rozbrzmiewa na ekranie, powstała z inspiracji twórczością Davida Bowie’go i we współpracy z David Bowie Estate. Autorami muzyki są producenci: Robot Koch i Michael Kadelbach, którzy tworzą elektryzującą, współczesną ścieżkę dźwiękową, będącą połączeniem zarówno muzyki nowoczesnej, jaki i ikonicznych brzmień.

Premiera serialu My, dzieci z dworca Zoo (Wir Kinder vom Bahnhof Zoo aka We Children from Bahnhof Zoo) odbędzie się 27 lutego w HBO GO

Tego dnia do serwisu dodanych zostanie wszystkich 8 odcinków produkcji

Emisja na antenie HBO zaplanowana została na kwiecień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *