Nadchodzi nowy guru fitness – Joe Wicks już w styczniu na BBC Lifestyle

Poznajcie Joe Wicksa, czarodzieja, który pomoże nam wrócić do szczupłej sylwetki za pomocą krótkich, 15-minutowych treningów, i nie będzie wzbudzał w nas poczucia winy, kiedy zdarzy nam się zjeść hamburgera!

 

Joe to trener personalny z Wielkiej Brytanii, fenomen mediów społecznościowych, który jako TheBodyCoach ma już prawie 3 miliony fanów na Facebooku, niemal dwa miliony na Instagramie i ponad 430 tysięcy subskrybentów kanału YouTube. Wszystko to udało mu się osiągnąć w ciągu zaledwie kilku lat.

Dziś poza byciem gwiazdą Internetu jest też właścicielem prężnie działającego zdrowotnego biznesu, w prowadzeniu którego pomaga mu 50-osobowy zespół, a jego 90-dniowy plan treningowy wprowadza w życie 150 tysięcy osób z całego świata. Joe dorobił się też własnego programu telewizyjnego oraz jest autorem książek na temat gotowania i fitnessu, które biją rekordy sprzedaży. Jego pierwsza opublikowana książka osiągnęła status bestsellera w Wielkiej Brytanii w 2015 roku sprzedając się w ponad 900 000 egzemplarzy.

Co było kluczem jego sukcesu? Na pewno przyczyniła się do tego jego autentyczność, naturalność i zrozumienie realiów w jakich żyją ludzie. Sam wychował się w rodzinie, w której zdrowe odżywianie nie znajdowało się na pierwszym miejscu listy priorytetów. Joe dzieli się swoją wiedzą w przystępny sposób, choć nie przekazuje ludziom nic nazbyt odkrywczego – ufają właśnie jemu. Unikaj przetworzonej żywności – zamiast tego gotuj w domu, ćwicz więcej – jeśli zwiększysz aktywność, będziesz mógł więcej zjeść, gdyż twoje ciało będzie potrzebowało paliwa. Jednak najważniejszy komunikat, który Joe regularnie powtarza, to: nie jesteś w stanie zastąpić treningiem złej diety. Równocześnie Joe nie krytykuje nas, gdy pozwolimy sobie czasem na drobne przyjemności, pod warunkiem, że będziemy się ruszać regularnie (a nie od czasu do czasu) i będziemy dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

W naszym specjalnym programie Joe przedstawi widzom swój autorski intensywny trening interwałowy (HIIT), który polega na zmianie intensywności wykonywania ćwiczeń, przez co jest bardzo wyczerpujący i szybko przynosi efekty. W programie rozgrzewka, 7 serii dynamicznych ćwiczeń, rozciąganie oraz cenne wskazówki na temat diety. 15-minutowa sesja składa się z pięciu ćwiczeń, wśród nich m.in. pompki oraz „padnij, powstań i wyskocz” w zwolnionym tempie. Z odcinka na odcinek Joe zwiększa tempo i proponuje coraz bardziej wymagające kombinacje ćwiczeń.

Trener podpowiada także, jak najefektywniej spalać tłuszcz, budować tkankę mięśniową, odżywiać się i żyć zdrowiej. Proponuje m.in. wyrzucić wagę oraz zrezygnować
z niskokalorycznych diet.

Premiera programu „Joe Wicks: czas na trening” ( Joe Wicks the Body Coach: Workout) odbędzie się 18 stycznia o godz. 20: 55 w BBC Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *