Nagroda Eutelsatu dla Zygmunta Solorza

Wyjątkowa nagroda za 25 lat współpracy i 25 lat Telewizji Polsat. Zygmunt Solorz – przewodniczący Rady Nadzorczej Telewizji Polsat sp. z o.o. – odebrał specjalną statuetkę od firmy Eutelsat. Wręczono ją we wtorek w Toruniu podczas Ogólnopolskiej Konferencji Komunikacji Elektronicznej. Tegoroczna trzydniowa edycja imprezy dotyczy przede wszystkim rozwoju branży mediów elektronicznych w Polsce.

 

– Współpracujemy już 25 lat i w 1992 roku z Holandii właśnie był pierwszy przekaz, pierwszy sygnał stacjipowiedział prezes Eutelsat Polska Jakub Brzęczkowski wręczając nagrodę Zygmuntowi Solorzowi.

– Brak mi słów, duża niespodzianka, tym bardziej, że nie wiem, czy państwo wiecie, ale tak wyglądało nasze logo. Chodzi o słoneczko. Dziękuję bardzopowiedział Solorz, założyciel Polsatu. Ta pierwsza w Polsce komercyjna stacja telewizyjna rozpoczęła nadawanie 5 grudnia 1992 r.

Ze względu na ówczesne uregulowania prawne sygnał nadawany był z Holandii z Hilversum za pośrednictwem satelity Eutelsat II. Taśmy z programem docierały tam drogą lotniczą. W październiku 1993 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Telewizji Polsat koncesję na emisję satelitarną, a w marcu 1994 r. – koncesję naziemną.

Gośćmi trzydniowej konferencji są m.in. przedstawiciele operatorów sieci kablowych, mobilnych, nadawców telewizyjnych, dostawców i producentów treści audiowizualnej, sprzętu, infrastruktury, rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych oraz przedstawiciele instytucji regulacyjnych, parlamentu i rządu.

Uczestnicy konferencji debatują m.in. o wpływie konsolidacji mediów na rynek, nowych regulacjach prawnych w telekomunikacji, budowie sieci 5G i cyberbezpieczeństwie. Imprezie towarzyszy Międzynarodowe Forum Telewizji Lokalnych.

Eutelsat jest operatorem satelitów na całym świecie – zapewnia pokrycie w 150 krajach w Europie, Afryce, Azji i obu Amerykach. Świadczy usługi dla nadawców, dostawców usług wideo, operatorów telekomunikacyjnych i usług internetowych oraz instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *