Nagrody KRRiT za najlepsze reportaże Polskiego Radia

Laureatką tegorocznego Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za najlepszy reportaż Polskiego Radia została Alicja Grembowicz. 15 listopada 2017 r. autorka reportażu pt. „Trauma i duma” odebrała główną nagrodę z rąk Zastępcy Przewodniczącego KRRiT Teresy Bochwic.

 

 

 

 

 

„Trauma i duma” opisująca tragiczną historię ks. Jerzego Popiełuszki „to doskonale zrealizowany reportaż śledczy” – podkreśliła minister Teresa Bochwic, wręczając laureatce nagrodę.

Alicja Grembowicz jest dziennikarką Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, często nominowaną i nagradzaną w wielu konkursach reportażu radiowego w Polsce i za granicą. Zdobyła m.in. zeszłoroczną Nagrodę Specjalną w Konkursie o Grand Prix KRRiT za reportaż pt. „Ekstaza św. Franciszka” zgłoszony przez Program 1 Polskiego Radia oraz Grand Prix KRRiT im. Witolda Zadrowskiego w 2013 r. za reportaż pt. „Powrót Kasi”.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała także dwie równorzędne Nagrody Specjalne.

Wyróżnieniem uhonorowano Annę Dudzińską z Polskiego Radia Katowice za reportaż pt. „Wyspa” oraz Jolantę i Andrzeja Rudników z Polskiego Radia Koszalin – autorów reportażu „Sieci śmierci”.

Tegoroczni laureaci zostali wyłonieni przez Jury w składzie: Teresy Bochwic – przewodnicząca, Helena Ciemińska-Kowalik, Cezary Galek, Irena Piłatowska-Mądry.

Grand Prix KRRiT – Nagroda im. Witolda Zadrowskiego jest przyznawana co roku i ma na celu wspieranie radiofonii publicznej, w szczególności reportaży i dokumentów, które wyróżniają się tematem, jakością i walorami dramaturgicznymi. KRRiT nagradza reportaże lub dokumenty radiowe, które są realizowane przez Polskie Radio i regionalne rozgłośnie radiowe ze środków pochodzących z abonamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *