Technologia - Promocje

Nagrywaj filmy z jeszcze lepszą jakością dźwięku i obrazu dzięki dwóm nowym akcesoriom od Canon

Canon zaprezentował dziś dwa ergonomiczne i lekkie akcesoria fotograficzne: Tripod Grip HG-100TBR oraz mikrofon stereofoniczny DM-E100. To funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą wnieść dodatkową jakość do materiałów realizowanych przez vlogerów i twórców wideo.

 

 

 

 

Tripod Grip HG-100TBR to pierwszy statyw Canon wyposażony w funkcję bezprzewodowego sterowania za pomocą pilota Canon Bluetooth BR-E1. Z kolei kompaktowe urządzenie DM-E100 to najlżejszy – jak dotąd – mikrofon kierunkowy Canon kompatybilny z wybranymi aparatami producenta, m.in. z najnowszym kompaktem PowerShot G7 X Mark III oraz lustrzankami i bezlusterkowcami EOS (pełna lista poniżej).

Pewne rejestrowanie obrazu dzięki Canon Tripod Grip HG-100TBR

Canon HG-100TBR to niewielki, kompaktowy statyw, który umożliwia twórcom nagrywanie stabilnego obrazu wideo, także w niecodziennych pozycjach i pod nietypowymi kątami. Głowica statywu umożliwia obracanie aparatem o 360° i zablokowanie go w dowolnej pozycji. Vlogerzy i twórcy samodzielnie nagrywający materiały z ręki mogą również skorzystać z regulowanego uchwytu odchylanego w przód o 45° i w tył o 90° (płaszczyzna tilt), co dodatkowo ułatwia rejestrowanie materiału wideo z góry, z dołu lub w trybie selfie. Możliwe jest także ustawienie aparatu w orientacji pionowej – w przypadku modeli z funkcją zdjęć wertykalnych[1] – przez co doskonale sprawdzi się u osób, które chcą szybko podzielić się zarejestrowanym materiałem w mediach społecznościowych.

Ergonomiczna i lekka konstrukcja statywu sprawia, że nagrywanie długich ujęć jest znacznie wygodniejsze. Statyw sprawdzi się także podczas fotografowania krajobrazów i robienia zdjęć grupowych, a dodatkowo można go z łatwością złożyć i schować do torby na aparat, co czyni go idealnym towarzyszem podróży. Zintegrowany pilot Canon BR-E1 może być obsługiwany tą samą ręką, którą trzymamy tripod z aparatem, ale także jako niezależne urządzenie sterujące tripodem z odległości – gdy Canon HG-100TBR jest używany jako statyw, co znacznie ułatwia rozpoczęcie, przerwanie i ponowne rozpoczęcie nagrywania materiału.

W połączeniu z pilotem Canon BR-E1, tripod Canon HG-100TBR umożliwia zdalne fotografowanie, dając użytkownikom kontrolę nad podstawowymi funkcjami aparatu, tj. migawką, zoomem[2], nagrywaniem filmów i autofokusem. Dodatkowo użytkownicy aparatów PowerShot mogą zdalnie kontrolować zoom optyczny w celu spontanicznego wykonywania zbliżeń.

Profesjonalna jakość dźwięku dzięki DM-E100

Twórcy wideo mogą teraz nadać swoim filmom zupełnie nową jakość dźwięku. Canon DM-E100 to mały i praktyczny mikrofon kierunkowy, który oferuje ulepszony system nagrywania dźwięku i niski poziom szumów, pozwalający zarejestrować czyste brzmienie. Jest on wyposażony w elektretowy kondensator, rejestruje jednokierunkowy dźwięk stereo 120º do czułości -40dB i zapewnia lepszą perspektywę i bardziej realistyczny dźwięk podczas nagrywania filmów. Stosunek sygnału do szumu (S/N) urządzenia wynosi 66 dB i odbiera dźwięki o częstotliwościach od 100 Hz do 10 kHz. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w ekran przeciwwiatrowy, chroniący przed zakłóceniami z zewnętrz. Pozwala to użytkownikom na uchwycenie wyraźnej, szerokiej przestrzeni dźwiękowej o zredukowanym poziomie hałasu.

Nowy mikrofon jest doskonałym rozwiązaniem dla YouTuberów, idealnie sprawdzi się podczas nagrywania wideo tutoriali, recenzji produktów czy wywiadów podczas eventów. Dzięki funkcji plug and play mikrofon nie potrzebuje dodatkowej baterii, a użytkownicy mogą rejestrować dźwięk wysokiej jakości już w momencie włączenia kamery, podłączając mikrofon do wbudowanego gniazda audio 3,5 mm[3]. Ważąc zaledwie 64 g, spokojnie mieści się w dłoni, a podłączony do aparatu praktycznie nie wpływa na jego wagę i bez problemu mieści się w kieszeni lub torbie na aparat.

Zarówno statyw Canon HG-100TBR, jak i mikrofon Canon DM-E100 będą dostępne w sklepie internetowym Canon i u oficjalnych partnerów handlowych Canon od grudnia 2019 r.:

https://www.canon.pl//microphones/stereo-microphone-dm-e100; https://www.canon.pl//tripods/tripod-grip-hg-100tbr

Kluczowe cechy statywu Canon HG-100TBR Tripod Grip:

 • Dobrze leży w dłoni
 • Wyposażony w odłączany, bezprzewodowy pilot BR-E1 z łącznością Bluetooth3
 • Regulowane mocowanie aparatu
 • Lekka konstrukcja
 • Kompaktowy rozmiar

Kluczowe cechy mikrofonu Canon DM-E100:

 • Elektretowa konstrukcja kondensatora stereo
 • Zgodny z kompatybilnymi aparatami Canon3
 • Uchwyt Hot Shoe z pierścieniem blokady złącza
 • Osłona przed wiatrem
 • Zakres częstotliwości dźwięku od 100 Hz do 10 kHz
 • Rejestruje jednokierunkowy dźwięk stereo 120 stopni
 • Kompaktowy i lekki
 • Złącze audio 3,5 mm

[1] Funkcja nagrywania pionowego wideo jest dostępna tylko w modelach PowerShot G7 X Mark III i EOS M200 (stan na 24.10.2019 r.). Informacje na temat zgodności i dodatkowe informacje na temat funkcji fotografowania w pionie można znaleźć w instrukcji obsługi aparatu.

[2] Funkcja zoomu jest obsługiwana tylko w kompatybilnych aparatach Canon PowerShot. Informacje na temat zgodności i dodatkowe informacje na temat korzystania z funkcji zoom za pośrednictwem bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania BR-E1 można znaleźć w instrukcji obsługi aparatu.

[3] Pełna lista aparatów Canon, kompatybilnych z mikrofonem stereofonicznym Canon DM-E100 i zalecanych do użycia z uchwytem do statywu Canon HG-100TBR, znajduje się poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *