MediaZapowiedzi TV

„Najgroźniejszy morderca świata” na kanale CBS Reality

Raz na jakiś czas dochodzi do zbrodni, która przyciąga uwagę mediów, a w konsekwencji ludzi z całego świata. Zazwyczaj są to morderstwa, których okrucieństwo i bezwzględność poraża zwykłego człowieka. Historie takich właśnie spraw – w tym brytyjskiej seryjnej morderczyni, której ofiarą padł w 2013 r. 31-letni Łukasz Słaboszewski – poznać będzie można w serialu dokumentalnym „Najgroźniejszy morderca świata”.

Zbrodnie, o których dowiadujemy się z pierwszych stron gazet, mają wspólny mianownik: bezsensowne okrucieństwo. Za tymi czynami stoją jednak ludzie, którzy pozornie nie różnią się niczym od nas samych. Jak to się stało, że dany człowiek przeobraził się w morderczego potwora? Dlaczego te, a nie inne sprawy poruszyły do głębi opinię publiczną? Jak wyglądały śledztwa w sprawach morderstw, o których w swoim czasie dyskutował cały świat? Na te i wiele innych pytań postarają się opowiedzieć twórcy serialu „Najgroźniejszy morderca świata”, korzystając z wnikliwych analiz kryminologów, dziennikarzy kryminalnych i psychologów.

W jednym z odcinków zaprezentowana zostanie sprawa morderstwa dwóch 10-letnich dziewczynek – Holly Wells i Jessiki Chapman – która w 2002 roku wstrząsnęła Wielką Brytanią. Dziewczynki wyszły z domu, by kupić cukierki w położonym nieopodal sklepie, i ślad po nich zaginął. Wkrótce rozpoczęły się zakrojone na olbrzymią skalę poszukiwania, w których udział brali nie tylko funkcjonariusze policji, ale też mieszkańcy miasteczka Soham.

Wkrótce cały kraj śledził postępy śledztwa, a kolejni dziennikarze przybywali na miejsce, by relacjonować zdarzenia. Jedna ze stacji telewizyjnych postanowiła przeanalizować drogę, jaką miały przemierzyć zaginione dzieci. W tym celu przeprowadzono wywiady z tymi, którzy widzieli je jako ostatni – w tym z Ianem Huntleyem, 28-latkiem pracującym jako woźny w jednej z miejscowych szkół. Mężczyzna stwierdził, że zniknięcie dziewczynek jest zupełną zagadką i wyraził nadzieję na ich odnalezienie.

Dziennikarze rozmawiali też z dziewczyną Huntleya, Maxine Carr, która znała zaginione dzieci – pracowała w ich klasie jako asystentka nauczyciela. Dziennikarzy zaintrygował fakt, że kobieta mówiła o Holly i Jessice w czasie przeszłym – tak jakby dziewczynki już nie żyły. To sprawiło, że policja postanowiła sprawdzić, czy Huntley i Carr nie mieli udziału w zaginięciu dzieci. Szybko odkryto, że pierwsze z nich w istocie było sprawcą zniknięcia dziewczynek – Ian Huntley zamordował dwójkę dzieci, ich ciała wrzucił do rowu, a następnie podpalił.

Na premierowe odcinki 1. sezonu serialu dokumentalnego „Najgroźniejszy morderca świata” CBS Reality zaprasza od 6 marca, w każdy wtorek o 22:00. Kontynuacja w kolejnym miesiącu.

Lista odcinków emitowanych w marcu i kwietniu:

1. Steve Wright w ciągu sześciu tygodni zabił pięć prostytutek. Nie wiadomo, dlaczego to zrobił i jakie były jego motywacje. Emisja: 6 marca.

2. Zabójca zwany Rozpruwaczem z Yorkshire został aresztowany za morderstwo trzynastu kobiet i okaleczenie kolejnych siedmiu. Twierdził, że głos Boga nakazał mu zabijać prostytutki. Emisja: 13 marca.

3. Ian Huntley porwał i zamordował dwie uczennice, Holly Wells i Jessicę Chapman. Po próbie spalenia zwłok, Huntley udawał, że pomaga policji w poszukiwaniu zaginionych dziewcząt. Emisja: 20 marca.

4. Fred i Rose Westowie torturowali i zabijali młode kobiety, między innymi własną córkę. W ich domu tortur życie straciło dwanaście dziewcząt. Emisja: 27 marca.

5. Levi Bellfield zabił dwie kobiety: zatłukł je na śmierć młotkiem. Próbował także zabić trzecią, przejeżdżając po niej samochodem. Emisja: 3 kwietnia.

6. Joanne Dennehy w marcu 2013 r. zasztyletowała trzech mężczyzn, w tym 31-letniego Łukasza Słaboszewskiego. Zabijała wyłącznie dla przyjemności — później zdiagnozowano u niej zaburzenia osobowości. Emisja: 10 kwietnia.

7. Stephen Griffiths, znany jako „kanibal z kuszą”, przez długi czas snuł fantazje na temat morderstw. W 2009 r. postanowił je zrealizować i zabił trzy kobiety. Emisja: 17 kwietnia.

8. Dennis Nilsen zabił co najmniej 12 osób. Ciała swoich ofiar przebierał, odbywał z nimi stosunki seksualne, a potem rozczłonkowywał je i spuszczał w toalecie. Emisja: 24 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *