MediaTVP

Najlepsze produkcje Forum Koprodukcyjnego Heart of Europe nagrodzone w Warszawie

W środę, 16 listopada nagrodzono najlepsze produkcje, prezentowane na pitchingach Forum Koprodukcyjnego, które odbyło się w Warszawie w ramach organizowanego przez Telewizję Polską II Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe.

 

Tegoroczna, druga edycja Forum Koprodukcyjnego Heart of Europe była przeznaczona dla twórców z Europy Środkowo-Wschodniej. Do udziału w wydarzeniu zgłoszono blisko 90 projektów na różnych etapach preprodukcji w trzech kategoriach: Film fabularny, Serial oraz Dokument. Do udziału w sesjach pitchingowych swoje projekty zgłosili producenci i twórcy z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Gruzji, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Białorusi, Mołdawii i Bułgarii.

Wyselekcjonowane projekty zostały zaprezentowane podczas pitchingów Forum Koprodukcyjnego w dniach 15-16 listopada 2022 roku. Spośród nich zostali wyłonieni zwycięzcy.

Laureaci Forum Koprodukcyjnego Heart of Europe:

W kategorii SERIAL:

Projekt Sophia’s Daughters, reż. Neda Morfov, scenariusz: Irena Ivanova, Rene Carabash, producent: The Good Company – Bułgaria

Pitching: Krustina Stefanova

W kategorii FILM FABULARNY:

Projekt The Singing House, reż. Andrej Kolencik, scenariusz: Jakub Medvecky, producent: Admiral Films – Słowacja

Pitching: Andrej Kolencik

W kategorii DOKUMENT:

Projekt World War Cyber, reż. Artem Lytvynenko, producent: Gingers Media (członek Ukraińskiej Organizacji Producentów) – Ukraina

Pitching: Igor Storchak

Forum Koprodukcyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe jest miejscem spotkań i platformą współpracy koprodukcyjnej twórców, producentów i nadawców naszego regionu, a także hubem kreatywnym dla telewizji publicznych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Uczestnicy Forum, poza możliwością zaprezentowania swoich projektów i pozyskania partnerów do realizacji produkcji, mają okazję do poszerzenia kontaktów w branży, a także indywidualnych spotkań z potencjalnymi partnerami oraz uczestnictwa w projekcjach i panelach dyskusyjnych z udziałem ekspertów z branży audiowizualnej: specjalistów ds. sprzedaży i zakupów licencji, a także przedstawicieli instytutów filmowych, telewizji publicznych, filmowych funduszy regionalnych, jak również polskich producentów i przedstawicieli działów produkcji i działów programowych Telewizji Polskiej.

W ramach Forum Koprodukcyjnego odbyły się wydarzenia towarzyszące, w tym dwie sesje prezentujące projekty EBU „Proud to Present Fiction” (link do wydarzenia: https://www.ebu.ch/events/2022/11/2022-ebu-proud-to-present-fiction), sesje pitchingowe projektów w różnych fazach preprodukcji oraz panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z rynku mediów. 17 listopada, ostatni dzień Forum, był poświęcony rynkowi ukraińskiemu, w tym prezentacjom i dyskusjom, m.in. na temat widowni ukraińskiej i koprodukcji z Ukrainą.

Cały program Forum Koprodukcyjnego jest dostępny TUTAJ: https://heartofeurope.tvp.pl/64280955/Miedzynarodowy-Festiwal-TV-Heart-of-Europe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *