Zapowiedzi TV

Za nami 1. dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017

Opera Leśna gościła największe gwiazdy! Co wydarzyło się pierwszego dnia? 26 maja na scenie w Sopocie miały miejsce trzy wyjątkowe show: Koncert Platynowy, Diamentowe Single oraz jubileusz „Chłopaki nie płaczą” 35 lat T.Love.
 

Koncert Platynowy

26 maja w piątek, pierwszego dnia festiwalu, w „Koncercie Platynowym” zobaczyliśmy artystów, którzy w przebojowy sposób zyskali uznanie polskiej publiczności, a ich płyty w okresie od stycznia 2016 do lutego 2017 pokryły się platyną. Znalezienie się w tym gronie dziś nie należy do zadań najłatwiejszych. Tym bardziej trzeba docenić artystów, których albumy wciąż znajdują wierną rzeszę odbiorców.
Koncert otworzył Teatr Muzyczny Roma, który zyskał ogromne uznanie za płytę „Mamma Mia!”. Album, podobnie jak spektakl, miał premierę w lutym 2015 roku i jest wielkim hitem. Dziś krążek, zawierający największe przeboje grupy ABBA jak „Voulez vous”, „Dancing Queen” czy „Waterloo”, w wykonaniu aktorów spektaklu jest już podwójnie platynowy.
Po przebojowym otwarciu nastała chwila zadumy. Polsat SuperHit Festiwal został zadedykowany Zbigniewowi Wodeckiemu. Od 22 maja świat muzyki pogrążony jest w żałobie i nie może pogodzić się ze śmiercią wybitnego instrumentalisty, kompozytora i wokalisty, który odszedł w wieku 67 lat. Ogromne wzruszenie i gromkie oklaski towarzyszyły chwili, gdy zdjęcie artysty pojawiło się na wielkim telebimie w Operze Leśnej. – Dziękujemy za umiłowanie życia, za uśmiech, za otwartość dla ludzi, za rzadki dar autoironii. Był przyjacielem Telewizji Polsat. Tobie dedykujemy ten festiwal – powiedział prowadzący Krzysztof Ibisz. Zbigniew Wodecki w 2016 roku obchodził jubileusz i na scenie Opery Leśnej w Sopocie przedstawił koncert „40 lat minęło…”. Na zawsze zostanie w sercach i pamięci

Jako druga, w swoim ukochanym Sopocie, zaśpiewała Agnieszka Chylińska. Pochodząca z Trójmiasta wokalistka ma na koncie podwójnie platynowy album „Forever Child” z takimi przebojami jak „Królowa Łez” oraz „Kocham Cię, ale Cię nie lubię”. Artystka wróciła z płytą po siedmiu latach przerwy znów inna, zaskakująca i niepokorna. Muzycznie swoim fanom przygotowała niemałą rewolucję i to chyba dzięki tej różnorodności pozostaje jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie. Doskonale oddała te emocje w Operze Leśnej.
Kolejny przed publicznością pojawił się Michał Szpak, artysta w każdym calu, który konsekwentnie realizuje marzenie o wielkiej muzycznej karierze. Jej smak poznał reprezentując Polskę w konkursie Eurowizji, w którym zajął 8. miejsce, a piosenka „Color Of Your Life” stała się przebojem również w kilku krajach w Europie. Debiutancka, dziś platynowa już płyta Michała „Byle być sobą” pozytywnie zaskakuje dojrzałością brzmienia, bogactwem aranżacji i szerokim spojrzeniem na muzykę. Drugim utworem zaprezentowanym przez Michała Szpaka w Sopocie był przebój „Jesteś bohaterem”.

Ania Dąbrowska znalazła się w zacnym gronie za świetny popowy album „Dla naiwnych marzycieli”, który pokrył się już podwójną platyną i znany jest z takich utworów jak „W głowie”. Niepowtarzalny klimat, łatwość tworzenia wpadających w ucho melodii i harmonii to jej znak rozpoznawczy. Artystka zaśpiewała również przebój „Porady na zdrady (Dreszcze)”, nagrany na potrzeby komedii romantycznej.
Kolejną wokalistką, która zaszczyciła „Koncert Platynowy” była Sylwia Grzeszczak za podwójnie platynową płytę „Tamta dziewczyna”. To w dyskografii czwarty, ale pod względem rozmachu aranżacyjnego pierwszy taki album artystki. Nie brak na nim pasji, namiętności, a dzięki orkiestrowym harmoniom i poetyckim tekstom ma niemal musicalowy charakter. Dla fanów to prawdziwa muzyczna uczta i kopalnia hitów. Singiel z tej płyty o tym samym tytule odtwarzany był w internecie ponad 71 milionów razy oraz był ogłoszony przebojem lata 2016 podczas koncertu Telewizji POLSAT i radia RMF FM. Tym razem usłyszeliśmy go w nowej aranżacji, a potem artystka zaprezentowała akustyczną wersję przeboju „Sen o przyszłości”.
– Czuję się zaszczycony, bo ta scena jest bardzo ważna w moim życiu – powiedział Michał Bajor, autor płyty „Moja miłość”, po odebraniu prestiżowej sopockiej nagrody, Bursztynowego Słowika. – Występowałem tu wiele razy. Jestem szczęśliwy również dzisiaj. Bardzo dziękuję – dodał po otrzymaniu statuetki z rąk Prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego. Wcześniej publiczność usłyszała „Nie chcę więcej”, a następnie – w duecie z Anną Wyszkoni – artysta wykonał „Ja kocham, ty kochasz”, napisaną specjalnie dla niego przez Wojciecha Młynarskiego.

Tuż po nim na scenie pojawiła się Sarsa, której debiutancki, a dziś platynowy album „Zapomnij mi” zawiera wielki przebój„Naucz mnie”. Fani doceniają ten niebanalny pop, okraszony nowoczesnymi brzmieniami, a co najważniejsze autorski, bo Sarsa jest współautorką muzyki i autorką wszystkich tekstów na krążku. Przyszłość zdecydowanie będzie należeć do niej. Wokalistka zaśpiewała także „Bronię się”.
Dzięki potrójnie platynowej płycie „Złota kolekcja” po raz pierwszy na sopockiej festiwalowej scenie pojawił się Dżem. Zespół-legenda z ponad 40-letnią historią, aktualnie z wokalistą Maciejem Balcarem zagrał „Naiwne pytania” z rozpoznawalnym wszędzie refrenem „w życiu piękne są tylko chwile”, a potem nieśmiertelne „Czerwony jak cegła” oraz „List do M.”. Piosenki te śpiewa już kilka pokoleń Polaków.
Piersi są w elicie za podwójnie platynowy album „Piersi i przyjaciele 2”. Poprzednią płytę wydali… dziewięć lat wcześniej. Zmiana lidera i wokalisty zaowocowała niewielką zmianą muzyczną, za to wielkim przebojem „Bałkanica”, który dziś zna chyba cała Polska, a internauci odtworzyli go już prawie 79 milionów razy. Nie mogło go zabraknąć w Sopocie, a gdy już zaczęło się szaleństwo całości dopełniła „La Bamba”.

W zupełnie inny nastrój wprowadził publiczność, uhonorowany Fryderykiem za debiut roku, wrażliwy, szczery, choć skomplikowany artysta, w którego muzyce trudno się nie zakochać. Przede wszystkim ze względu na niską, matową barwę jego głosu. Kortez! Na podwójnie platynowej dziś płycie „Bumerang” urzekają akustycznie zaaranżowane utwory. Album dotarł również do drugiego miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS) przygotowywanej przez TNS Polska dla ZPAV. Usłyszeliśmy „Zostań” i „Od dawna już wiem”.
Po platynie przyszedł czas na diamenty, czyli artystów wyróżnionych przez przedstawicieli ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) za single, które osiągnęły sprzedaż 100 tysięcy egzemplarzy! Najpierw Natalia Nykiel zaśpiewała „Bądź duży”, potem Antek Smykiewicz zaprezentował „Pomimo burz”, a Cleo z „Zabiorę nas” sięgnęła po Cyfrową Piosenkę Roku.

Diamentową część koncertu zamknął Zenek Martyniuk i Akcent. Operę Leśną rozkołysał i poderwał do zabawy „Przekorny los” oraz „Przez twe oczy zielone”. – Amfiteatr oszalał! – podsumował występ gwiazdy disco polo Krzysztof Ibisz.

„Chłopaki nie płaczą” 35 lat T.Love
Pierwszy dzień festiwalu zakończył koncert obchodzącego jubileusz 35-lecia działalności T.Love oraz rockandrollowego poety, założyciela zespołu, Muńka Staszczyka. – Zaczęliśmy zimą 1982 roku w stanie wojennym, w zaśnieżonej reżimowej rzeczywistości – opowiadał kilkanaście lat temu wokalista. Członkowie grupy chodzili wtedy do IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie i właśnie tam powstał zespół T.Love Alternative, który pod tą nazwą funkcjonował do 1987 roku. Żaden z nich nie umiał wtedy specjalnie śpiewać i grać. Nie mieli nawet własnych instrumentów. Chcieli jedynie w jakiś sposób wyrazić swój stosunek do rzeczywistości, opowiedzieć o tym, co widzieli za oknem.
Po 35. latach istnienia T.Love ma na koncie ponad 20 płyt, w tym siedem złotych i dwie platynowe. W twórczości grupy znajduje się mnóstwo ważnych dla kilku pokoleń Polaków piosenek. Wiele z nich znalazło się na sopockiej setliście. Koncert rozpoczął się od „IV L.O.”, potem ruszyły „Autobusy i tramwaje” z gościnnym udziałem Janusza Panasewicza z Lady Pank, następnie „I Love You”, „Wychowanie” z Kasią Kowalską, „Chłopaki nie płaczą”, „King” ze wsparciem Korteza oraz „Bóg”. Premierowo jako T.Love wykonali ze Stanisławą Celińską utwór „Wielka słota”, była „Warszawa” z dedykacją dla żony od Muńka i na koniec „Nie, nie, nie”, zaśpiewane przy towarzyszeniu dziecięcego chóru.

Fani T.Love znów mieli okazję uczestniczyć w muzycznej uczcie, a to przecież tylko fragment historii jednego z najpopularniejszych bandów rockowych w Polsce. Dla szacownych jubilatów oczywiście nie mogło zabraknąć licznych wyróżnień. W imieniu Telewizji POLSAT Maciej Dowbor i Laura Mancewicz wręczyli wszystkim członkom zespołu kryształowe „Serce do muzyki”, kultowego sopockiego Bursztynowego Słowika przekazał Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, a przedstawiciele ZPAV i RMF FM uhonorowali zespół nagrodami za całokształt twórczości. – Wielkie dzięki, przede wszystkim dla fanów oraz Niny Terentiew za zaproszenie nas tutaj – podsumował Muniek. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Pierwszy dzień poprowadzili: Natalia Szroeder, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor i Maciej Rock oraz Darek Maciborek z RMF FM.
Polsat SuperHit Festiwal 2017 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).
Patronem medialnym Polsat SuperHit Festiwal 2017 jest radio RMF FM.
Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2017 są Plus i Cyfrowy Polsat.
Oficjalny Partner Flotowy – Grupa Zdunek.
Polsat SuperHit Festiwal to festiwal artystów, którzy odnieśli sukces. Jego formuła uwzględnia wszystkie najnowsze trendy dystrybucji muzyki, czyli zarówno sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radiu, jak i płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w internecie oraz na urządzeniach mobilnych. Podczas dwóch dotychczasowych edycji Polsat SuperHit Festiwal, Telewizja POLSAT była liderem oglądalności, a wszystkie koncerty obejrzało łącznie niemal 20 milionów widzów.
Polsat SuperHit Festiwal 2017” od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja w Telewizji POLSAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *