MediaTVPZapowiedzi TV

Narodowe Święto Niepodległości na antenach TVP

Transmisje głównych uroczystości państwowych z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, filmy dokumentalne i fabularne, programy publicystyczne, reportaże, koncerty oraz specjalne wydania programów – to tylko niektóre z propozycji programowych przygotowanych przez TVP z okazji obchodów Święta 11 Listopada.

 

 

 

 

 

TVP1 zaprasza o godz. 11:40 na transmisję uroczystości państwowych w Warszawie. Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia odzyskanie przez Polskę wolności w 1918 roku – po 123 latach zaborów. Główne uroczystości w dniu Święta Niepodległości w Warszawie odbędą się na Placu Piłsudskiego. Podczas obchodów Prezydent RP, Andrzej Duda złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. Transmisje i relacje z uroczystości oglądać będzie można przez cały dzień w TVP INFO.

O godz. 20:20 Jedynka zaprasza na serial „Młody Piłsudski”. TVP1 pokaże również filmy dokumentalne: „Tu jest Polska, czyli zwrot w konstytucji”, (godz. 15:30) i „Niepodległość”, (godz. 21:35).

TVP2 widzowie zobaczą m.in. specjalny odcinek „Familiady”, z którego wygrana zostanie przekazana na cel charytatywny – wsparcie Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych Poza Granicami Kraju.

TVP Polonia w poniedziałkowe popołudnie zaprasza widzów na „Koncert dla Niepodległej – Słowa, które znaczą” emitowany od godz. 15:20 oraz na film dokumentalny w reż. Krzysztofa Talczewskiego „Niepodległość 2018” (godz. 17:50).

Wyjątkową ofertę z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała również TVP Historia. Widzowie obejrzą filmy fabularne: „Pan Tadeusz”, (godz.12:10), „Bitwę Warszawską” (godz. 19:55) i „Wrota Europy” (godz. 22:40) oraz film dokumentalny „Niepodległość” (godz. 14:50). Antena zaprasza również na premierowy odcinek nowego cyklu dokumentalnego „Polskie 100 lat” pt. „11 listopada 1918 roku” (godz. 18:10).

11 listopada o godz. 14:35 w TVP Kultura widzowie obejrzą koncert „Powrócim pełni sławy – koncert pieśni legionowych”.

W Telewizji Polskiej nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych widzów. TVP ABC zaprasza na specjalne wydania „Teleranka” (godz.10:15), „Zaczarowanego świata sztuki” (godz.10:15) i „Czytania przed spaniem” (godz.19:55). W programie „Polak Mały”, emitowanym o godz. 13:00, TVP ABC przypomni polskie symbole. Na antenie także o tym, czym jest Narodowe Święto Niepodległości oraz jak być dobrym Polakiem. Antena dla najmłodszych widzów przygotowała specjalnie na tą okazję spoty i teledyski z pieśniami patriotycznymi w wykonaniu dzieci z „Teleranka”.

11 listopada w TVP VOD przez cały dzień będzie można oglądać transmisje uroczystości państwowych, odbywających się z okazji Święta Niepodległości. W poniedziałek widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek serialu „Młody Piłsudski”. Film dostępny będzie na platformie przez 48 godzin. W TVP VOD udostępnionych jest wiele produkcji filmowych, dokumentów, seriali oraz programów, które opowiadają o początkach niepodległej Polski. Do wyjątkowych propozycji należy film „Kamerdyner” oraz melodramat „Sonata księżycowa”. W ofercie Teatru Telewizji znajdują się spektakle „Imperium” oraz „Marszałek”.

Szczegółowe informacje w załączonym dokumencie. 

11 Listopada na Antenach TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *