NASCAR Xfinity Series na start! Cały sezon wyłącznie w Sportklubie!

Wyścigiem na legendarnym Daytona International Speedway rozpoczął się 39. sezon NASCAR Xfinity Series. W tym roku cykl składa się z trzydziestu trzech rund, a wszystkie z nich kibice w Polsce zobaczą na wyłączność w Sportklubie!

 

 

 

 

 

NASCAR Xfinity to wyścigi rozgrywane na charakterystycznych owalnych torach, rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych. Obecnie wszyscy kierowcy ścigają się trzema modelami samochodów: szóstą generacją Forda Mustanga GT, szóstą generacją Chevroleta Camaro SS lub Toyotą Supra. Każde z aut wyposażone jest w manualną czterobiegową skrzynię, wolnossący ośmiocylindrowy silnik o mocy do 700 KM z momentem obrotowym 700 Nm. Wszystkie te parametry sprawiają, że samochody rozpędzają się do prędkości przekraczającej 300 km/h i w takich warunkach ścigają się oddalone od siebie dosłownie… na centymetry!

Boyd Gaming 300 na Las Vegas Motor Speedway, 22 lutego, godz. 21.30

Production Alliance Group 300 na Auto Club Speedway, 29 lutego, godz. 21.30

LS Tractor 200 na Phoenix Raceway, 7 marca, godz. 21.30

Atlanta 250 na Atlanta Motor Speedway, 14 marca, godz. 20.30

runda rozgrywana na Homestead Miami, 21 marca, godz. 20.00

My Bariatric Solutions 300 na Texas Motor Speedway, 28 marca, godz. 17.30

W sumie w całym sezonie zaplanowane zostały 33 wyścigi, ostatnim z nich będzie mistrzowski Desert Diamond West Valley Casino 200, który 7 listopada zorganizowany zostanie na Phoenix Raceway w Avondale. W dwóch ostatnich latach po mistrzostwo w tej widowiskowej serii sięgał Tyler Reddick. Wiadomo jednak, że 24-latek z Kalifornii nie obroni tytułu, przeniósł się bowiem do najwyższej klasy wyścigowej w Ameryce, NASCAR Cup Series, w której kontynuował będzie karierę nadal jeżdżąc w barwach teamu Richard Childress Racing, w którym zastąpił Daniela Hemrica.

Podobnie jak w ubiegłych latach w NASCAR Xfinity Series będą mogli startować kierowcy z NASCAR Series Cup z zastrzeżeniem jednak, że uzyskają prawo do startu w pięciu rundach w sezonie, a nie siedmiu jak miało to miejsce w ubiegłym roku, poza ośmioma ostatnimi wyścigami w serii. Zmieniła się także liczba pojazdów biorących udział w każdej z rund – z 38 do 36. Poczyniono też zmiany w harmonogramie, przesuwając miejscami kilka wyścigów (głównie tych na Zachodnim Wybrzeżu), a także zmieniając formułę dwóch z nich – runda na Iowa Speedway będzie teraz wyścigiem nocnym, a nie dziennym, z kolei O’Reilly Auto Parts 300 na Texas Motor Speedway rozgrywany będzie nie wieczorem, ale w ciągu dnia.

Jak zmiany te wpłyną na atrakcyjność wyścigów? Na pewno nieco je urozmaicą, pewni możemy być jednak, że w każdej z rund emocje będą sięgały zenitu! NASCAR Xfinity Series przez cały sezon wyłącznie na antenie Sportklubu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *