National Geographic ogłasza obsadę serialu "The Hot Zone"

Serial opowiadający historię pojawienia się w USA wirusa ebola wyprodukują spółki Lynda Obst Productions, Scott Free Productions oraz Kelly Souders i Brian Peterson, Jeff Vintar we współpracy z wytwórnią Fox 21 Television Studios. Sześcioodcinkowy serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Richarda Prestona „Strefa skażenia”. W ubiegłym tygodniu ruszyły zdjęcia w Toronto.
 

 

  • Julianna Marguiles jako dr Nancy
  • Jaax Noah Emmerich jako podpułkownik Jerry Jaax
  • Liam Cunningham jako Wade Carter
  • Topher Grace jako Peter Jahrling
  • James D’Arcy jako Trevor Rhodes
  • Paul James jako Ben Gellis
  • Nick Searcy jako Frank Mays
  • Robert Wisdom jako pułkownik Vernon Tucker
  • Robert Sean Leonard jako Walter Humboldt

Przedstawiciele National Geographic, Fox 21 Television Studios i Scott Free Productions ogłosili nazwiska aktorów, którzy będą partnerować Juliannie Marguiles („Żona idealna”, „Ostry dyżur”) w serialu THE HOT ZONE. Jest on adaptacją międzynarodowego bestsellera Richarda Prestona pt. „Strefa skażenia”. W rolach głównych wystąpią Noah Emmerich („Zawód: Amerykanin”), Liam Cunningham („Gra o Tron”), Topher Grace („Czarne bractwo. Blackkklansman”), Paul James(„Sekta”), Nick Searcy („Kształt wody”), Robert Wisdom („Prawo ulicy”) i Robert Sean Leonard („Dr House”). W roli gościnnej zobaczymy Jamesa D’Arcy’ego („Homeland”). Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w Toronto, a niedługo ekipa przeniesie się do RPA. Międzynarodowa premiera serialu THE HOT ZONE odbędzie się na antenie National Geographic w 2019 roku.
Akcja sześciu odcinków miniserialu jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i opowiada o genezie śmiertelnie niebezpiecznego wirusa ebola oraz pierwszych przypadkach zachorowań na terenie Stanów Zjednoczonych w 1989 roku. Kiedy zabójczy wirus został wykryty u małp w laboratorium naukowym na przedmieściach Waszyngtonu, nie istniało lekarstwo na niego. Odważna weterynarz armii amerykańskiej, która jest członkiem tajnego wojskowego zespołu, zaryzykowała swoje życie, aby zapobiec przeniesieniu się wirusa z zarażonych zwierząt na ludzi. THE HOT ZONE to trzymający w napięciu thriller medyczny z błyskotliwą, odważną i gotową na wszystko bohaterką w roli głównej. W roli dr Nancy Jaax wystąpi Julianna Marguiles.
Noah Emmerich wcieli się w rolę podpułkownika Jerry’ego Jaaxa, męża Nancy, który jest gotów poświęcić własne życie, by zdławić w zarodku epidemię gorączki krwotocznej. Liam Cunningham zagra Wade’a Cartera, sojusznika dr Nancy Jaax w wyścigu z czasem, który jest kluczowy w powstrzymaniu epidemii śmiertelnego wirusa. Jako dr Peter Jahrling, wirolog z Instytutu Badań Chorób Zakaźnych Amerykańskich Sił Zbrojnych wystąpi Topher Grace. Jego bohater stanie na drodze dr Jaax z zupełnie innym pomysłem na powstrzymanie wirusa. Jamesa D’Arcy’ego zobaczymy w roli Trevora Rhodesa, pracownika Centrum Zapobiegania Chorobom i byłego asystenta Wade’a Cartera, który stał się jego przeciwnikiem. Paul James zagra Bena Gellisa, technika z laboratorium patologii w Reston, który pomaga w badaniach dr Jaax i dr. Jahrlingowi. Nick Searcy wcieli się natomiast w rolę Franka Maysa, kierownika ośrodka przyjmującego małpy do badań w Reston, gdzie po raz pierwszy zdiagnozowano wirusa. Robert Wisdom dołączył do obsady jako przełożony dr Jaax, pułkownik Vernon Tucker z Instytutu Medycznych Badań nad Chorobami Zakaźnymi Armii Stanów Zjednoczonych. Robert Sean Leonard zagra Waltera Humboldta, łącznika między firmą badawczą Hazleton i pracownikami laboratorium w Reston.
Odcinki wyreżyserują Michael Uppendahl („Castle Rock”, „Fargo”) i Nick Murphy („Save Me”, „Sekret”). Głównymi producentami i producentami wykonawczymi serialu są Kelly Soulders („Geniusz”, „Salem”) i Brian Peterson („Geniusz”, „Salem”). Producentami wykonawczymi serialu THE HOT ZONE są Lynda Obst ze strony Lynda Obst Production, Ridley Scott David Zucker reprezentujący spółkę Scott Free Production oraz Michael UppendahlCarolyn G. Bernstein jest wiceprezesem i dyrektorem ds. opracowania i produkcji programów fabularnych National Geographic. Serial jest wspólną produkcją wytwórni Fox 21 Television, spółek Lynda Obst Productions, Scott Free Productions, z udziałem Kelly SoudersBriana Petersona i Jeffa Vintara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *