Netflix, Tribeca Studios i Gold House uruchamiają program Future Gold Film Fellowship

Aby więcej ludzi mogło się utożsamiać z filmowymi bohaterami i bohaterkami, trzeba najpierw zadbać o to, by w proces produkcji zaangażowani byli twórcy z różnych grup i środowisk. Ponieważ coraz to nowe badania pokazują, że osoby pochodzenia azjatyckiego i pacyficznego są albo pomijane, albo niewłaściwie przedstawiane na ekranie, postanowiliśmy popchnąć sprawy do przodu i pomóc osiągnąć sukces utalentowanym artystom należącym do tych społeczności.

 

Niestety obecnie funkcjonuje niewiele programów, których beneficjentami byłyby osoby pochodzenia azjatyckiego i pacyficznego pragnące realizować się w roli reżyserów. Firma Netflix, kolektyw Gold House i wytwórnia Tribeca Studios postanowiły to zmienić i zrealizować własną inicjatywę w tym zakresie. Dziś uruchamiamy program Future Gold Film Fellowship, który pomoże doświadczonym reżyserom przebić się do szerszego grona odbiorców i pozwoli widzom odkryć nieznane dotąd historie osadzone w świecie osób pochodzenia azjatyckiego i pacyficznego.

Zróżnicowane pod względem składu jury, do którego należą takie tuzy branży jak Aneesh Chaganty, Jon M. Chu, Destin Daniel Cretton, Christopher Kahunahana, Daniel Dae Kim, Alice Wu, Janet Yang i Nina Yang Bongiovi, wybierze trzech reżyserów należących do społeczności osób pochodzenia azjatyckiego i pacyficznego. Każdy z nich otrzyma grant na produkcję krótkometrażowego filmu fabularnego. Oprócz tego skorzystają oni z pełnego wsparcia produkcyjnego zapewnianego przez Tribeca Studios (wytwórnię stanowiącą część Tribeca Enterprises, która tworzy powiązane z markami treści rozrywkowe), indywidualnych cykli szkoleniowych i programów mentorskich realizowanych przez Tribeca Studios i członków kadry zarządzającej Netflix, a także z możliwości współpracy z uznanymi twórcami w ramach sieci Gold House. Ponadto będą oni mieli szansę premierowo zaprezentować swoje dzieła na festiwalu Tribeca w 2022 r.

W Netflix niezmiernie cieszy nas perspektywa współpracy z Gold House i Tribeca Studios w celu zapewnienia wsparcia reżyserom pochodzenia azjatyckiego i pacyficznego. Tworzenie opowieści jest niezwykłe między innymi dlatego, że pozwala przekuć własne doświadczenia i przeżycia w coś realnego, a przez to sprawić, że inni poczują się dostrzegani. To właśnie z myślą o tego rodzaju programach założyliśmy Fundusz Netflix na rzecz Równości Twórczej. Pragniemy stwarzać możliwości dla utalentowanych twórców pochodzących z niedostatecznie reprezentowanych grup. Mamy nadzieję, że w ten sposób wydobędziemy na światło dzienne więcej historii, które poruszą widzów z całego świata.

W Gold House dobrze wiemy, że to, co widzimy w kinie, wpływa na zmianę naszych poglądów i przekonań odnośnie do tego, kim możemy się stać. Dlatego wprost nie możemy się doczekać, aż kolejni twórcy opowiedzą nam swoje historie. Program Future Gold Film Fellowship doskonale wpisuje się w podejmowane przez Gold House szeroko zakrojone działania, dzięki którym najbardziej obiecujący twórcy pochodzenia azjatyckiego i pacyficznego mogą łatwiej osiągnąć upragniony sukces. W tym zakresie zapewniamy im szerokie możliwości rozwoju zawodowego, oferujemy pierwszorzędne projekty mentorskie i zapewniamy wsparcie branżowych gigantów, takich jak Tribeca Studios i Netflix.

Dla Tribeca ten program stanowi ważne uzupełnienie naszego festiwalu. Od długiego czasu dążymy bowiem do tego, by zapewnić widoczność twórcom, których głos jest często pomijany. Przepełnia nas duma z faktu, że możemy połączyć siły z kolektywem Gold House i firmą Netflix, aby współpracować w ramach tej nowej i ważnej inicjatywy, która bez wątpienia przyniesie niezwykłe owoce.

Więcej informacji na temat programu Future Gold Film Fellowship:

https://goldhouse.org/gold-house-futures/

https://www.tribecafilm.com/futuregoldfilmfellowship

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *