MediaZapowiedzi TV

Netflix tworzy kolekcję najlepszych produkcji koreańskich

Netflix prezentuje bogatą kolekcję najlepszych seriali koreańskich: od reality show, serialu kryminalnego i serialu science-fiction z elementami horroru po dramaty romantyczne.

 

 

 

 

„Mamy nadzieję, że fantastyczne koreańskie produkcje przybliżą widzom z całego świata kulturę tego kraju. Gatunki K-pop, K-food i K-zombie już teraz zyskują popularność w różnych zakątkach globu, łącząc miłośników koreańskiego stylu w jedną wielką społeczność. Dlatego chętnie inwestujemy w utalentowanych i kreatywnych twórców z Korei” mówi Minyoung Kim, wiceprezes ds. treści koreańskich w firmie Netflix. 

W 2019 r. film „Crash Landing on You” — romantyczna opowieść o nietypowej parze z dwóch Korei — udowodnił, że takie historie są uwielbiane przez widzów z całego świata, trafiając do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych filmów na Filipinach oraz w Singapurze, Tajwanie i Tajlandii.

W tym roku pojawiły się kolejne popularne koreańskie produkcje, takie jak serial w stylu K-zombie pt. „Kingdom”, którego drugi sezon zadebiutował 13 marca, po raz kolejny trafiając do pierwszej dziesiątki w niemal każdym kraju azjatyckim. Miliony ludzi z całego świata — nawet tych, którzy nigdy wcześniej nie interesowali się kinem koreańskim — oglądają już drugi sezon serialu.

Oto koreańskie produkcje, które będzie można oglądać w 2020 roku w serwisie Netflix

— Nowości —

„Rugal”

Kang Gi-beom był obiecującym policjantem w wydziale ds. zbrodni. Teraz jest podejrzany o zamordowanie swojej żony. Za zabójstwo, którego był świadkiem, odpowiada tak naprawdę grupa terrorystyczna ARGOS, a jej członkowie pozbawili go wzroku. Gdy wydaje mu się już, że wszystko stracone, spotyka Choi Geun-cheola — szefa organizacji Rugal, której jedynym celem jest wyeliminowanie grupy ARGOS. Choi oferuje Gi-beomowi przeszczep oka i proponuje dołączenie do Rugal. Po operacji Gi-beom zostaje ludzką bronią, która ma tylko jeden cel — zemścić się na ARGOS za wszystkie wyrządzone mu krzywdy.

DATA PREMIERY: 

  • Korea / Region Azji i Pacyfiku / Wszystkie kraje anglojęzyczne / Ameryka Łacińska — 28 marca 2020 r.
  • Japonia / Reszta świata — 24 maja 2020 r.

W ROLACH GŁÓWNYCH: Choi Jin-hyuk, Park Sung-woong

„Czas łowów”

W beznadziejnym dystopijnym mieście Jun-seok zostaje zwolniony z więzienia. Chce zacząć życie od nowa. Towarzyszą mu przyjaciele — Jang-ho, Ki-hoon i Sang-soo. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Okazuje się, że ktoś ich ściga. Czy uda im się uciec?

DATA PREMIERY: 10 kwietnia 2020 r.

W ROLACH GŁÓWNYCH: Lee Je-hoon, Ahn Jae-hong, Choi Woo-shik, Park Jeong-min, Park Hae-soo

„Zajęcia pozalekcyjne”

„Zajęcia pozalekcyjne” to opowieść o licealistach, którzy postanawiają wkroczyć na drogę przestępstwa, aby trochę zarobić. Niestety trafiają w sam środek niebezpiecznej afery. Próbując za wszelką cenę zdobyć pieniądze na opłacenie studiów, Oh Jisoo popełnia poważne przestępstwo. Seo Minhee i Bae Gyuri dają się wciągnąć w tę samą sprawę. Z ich kiepskimi wyborami wiążą się nieodwracalne konsekwencje. Nie mają już odwrotu. Czeka ich życie pełne przestępstw i przemocy.

DATA PREMIERY: 29 kwietnia 2020 r.

W ROLACH GŁÓWNYCH: Kim Dong-hee, Jung Da-bin, Park Joo-hyun

„The King: Eternal Monarch”

„The King: Eternal Monarch” to romans fantasy w zupełnie nowym stylu. Serial opowiada o związkach ludzi pochodzących z dwóch równoległych wymiarów. Król Lee Gon próbuje zamknąć bramę między tymi wymiarami. Policjantka Jung Tae-eul chce tylko chronić życie i uczucia innych. Autorką scenariusza do serialu „The King: Eternal Monarch” jest Kim Eun-suk („Guardian: The Lonely and Great God”, „Mr. Sunshine”, „Descendants of the Sun”). Reżyseria: Baek Sang-hoon („Secret”, „Who Are You: School 2015” i „Descendants of the Sun”) oraz Jeong Jee-hyun („Search: WWW”).

DATA PREMIERY: kwiecień 2020 r.

W ROLACH GŁÓWNYCH: Lee Min-ho, Kim Go-eun, Woo Do-hwan, Kim Kyung-nam, Jung Eun-chae

„It’s Okay to Not Be Okay”

„It’s Okay to Not Be Okay” to historia nietypowego romansu między kochankami, którzy pomagają sobie nawzajem ukoić emocjonalne i psychologiczne rany. Moon Gang-tae, w którego wcielił się Kim Soo-hyun („My Love from the Star”, „The Moon Embracing the Sun”), to pracownik oddziału psychiatrycznego. Nie wierzy w miłość. Dźwiga na swoich barkach cały ból istnienia i poświęca się wyłącznie opiece nad swoim niepełnosprawnym starszym bratem. Go Moon-young (w tej roli Seo Ye-ji — „Save Me”, „Lawless Lawyer”) pisze książki dla dzieci i nie ma pojęcia o miłości. Chociaż zyskała popularność wśród wszystkich grup wiekowych, jest aspołeczna i wyobcowana.

DATA PREMIERY: czerwiec 2020 r.

W ROLACH GŁÓWNYCH: Kim Soo-hyun, Seo Ye-ji

— W produkcji — 

„Twogether”

Celebryci z Seoulu i Tajpej wyruszają w trasę objazdową po azjatyckich miastach, by poznać swoich fanów i zaprzyjaźnić się z nimi.

DATA PREMIERY: zostanie ogłoszona później / w produkcji

W ROLACH GŁÓWNYCH: Lee Seung-gi, Jasper Liu

„The School Nurse Files”

Świeżo upieczona licealna pielęgniarka wykorzystuje swoje nadprzyrodzone zdolności pozwalające polować na duchy, by poznać skrywane tajemnice i sekrety.

DATA PREMIERY: zostanie ogłoszona wkrótce / w produkcji

W ROLACH GŁÓWNYCH: Jung Yu-mi, Nam Joo-hyuk

„Sweet Home”

Po tragicznej śmierci całej swojej rodziny samotny licealista Hyun-soo wprowadza się do starego apartamentowca. Wkrótce uświadamia sobie, że wszyscy mieszkańcy Green Home są uwięzieni w budynku otoczonym przez potwory, które przybierają różne formy zniekształconych ludzkich pragnień i zamierzają zmieść ludzkość z powierzchni ziemi.

DATA PREMIERY: zostanie ogłoszona wkrótce / w produkcji

W ROLACH GŁÓWNYCH: Song Kang, Lee Jin-wook, Lee Si-young

— Już w serwisie Netflix —

(*UWAGA: w niektórych krajach poniższe tytuły jeszcze czekają na premierę)

„Itaewon Class”

Park Saeroyi żyje według własnych zasad. Nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć to, na czym mu zależy. Jo Yi-seo jest socjopatką z IQ równym 162. Ma jasno określone życiowe cele… dopóki nie spotyka swojego całkowitego przeciwieństwa, czyli Saeroyia. Grupa młodzieży, którą połączyły odwaga i upór, zaczyna rewolucję przeciwko irracjonalizmowi. Ich historia rozgrywa się w Itaewon, niewielkiej dzielnicy otaczającej ulicę, która wydaje się być miniaturową wersją świata.

DATA PREMIERY: 

  • Korea / Region Azji i Pacyfiku / Wszystkie kraje anglojęzyczne / Ameryka Łacińska — już w serwisie Netflix
  • Japonia / reszta świata — 28 marca 2020 r.

W ROLACH GŁÓWNYCH: Park Seo-jun, Kim Da-mi

„Hyena”

Jung Geum-ja to brutalna prawniczka, która nie cofnie się przed żadnym nieczystym zagraniem, jeśli tylko przyniesie jej to wystarczająco dużo pieniędzy. Yoon Hee-jae urodził się w elitarnej rodzinie. Jest doskonałym — i zadufanym w sobie — prawnikiem. Trudno o parę, która mogłaby się bardziej różnić. A jednak oboje zmieniają się w hieny na usługach swoich klientów z wyższej klasy.

DATA PREMIERY: 

  • Korea / Region Azji i Pacyfiku / Japonia / Wszystkie kraje anglojęzyczne / Ameryka Łacińska — już w serwisie Netflix
  • Reszta świata — 18 kwietnia 2020 r.

W ROLACH GŁÓWNYCH: Kim Hye-soo, Ju Ji-hoon

„Hi Bye, Mama!”

Cha Yu-ri od pięciu lat jest duchem. Z kolei jej mąż Cho Gang-hwa i ich dziecko wciąż żyją. Aby znowu przybrać ludzką postać, Cha Yu-ri bierze udział w projekcie reinkarnacji umożliwiającym powrót do świata żywych na 49 dni. Szkopuł w tym, że pracujący jako chirurg Cho Gang-hwa po śmierci żony związał się z inną kobietą. Dlatego, gdy Cha Yu-ri ponownie pojawia się w jego życiu, czuje się zszokowany i bezradny.

DATA PREMIERY:

  • Korea / Region Azji i Pacyfiku / Wszystkie kraje anglojęzyczne / Ameryka Łacińska — już w serwisie Netflix
  • Reszta świata — 19 kwietnia 2020 r.

W ROLACH GŁÓWNYCH: Kim Tae-hee, Lee Kyu-hyung

„Hospital Playlist”

„Hospital Playlist” analizuje relacje piątki lekarzy, którzy przyjaźnią się od 20 lat — od czasów studiów. Znają się tak dobrze, że niemal czytają sobie w myślach. Codzienność ludzi żyjących, umierających i przewijających się przez szpital, w którym wszyscy pracują, to ich mikrokosmos — miniatura zewnętrznego świata. Song-hwa to duchowa liderka kwintetu. Seok-hyeong jest samotnikiem, a Ik-jun to samozwańczy „operator wewnętrzny”, który odniósł akademicki i społeczny sukces. Jun-wan jest doskonałym chirurgiem, ale nieszczęśliwym człowiekiem. Jeong-won jest zawsze uprzejmy i ciepły w pracy, ale prywatnie daje upust ostrym emocjom.

DATA PREMIERY:

  • Korea / Region Azji i Pacyfiku / Wszystkie kraje anglojęzyczne / Ameryka Łacińska — już w serwisie Netflix
  • JAPONIA / Reszta świata — 6 kwietnia 2020 r.

W ROLACH GŁÓWNYCH: Cho Jung-seok, Yoo Yeon-seok, Jung Kyung-ho, Kim Dae-Myeung, Jeon Mi-do

Kingdom: sezon 2

Tajemnicza plaga wprowadza chaos w Joseon. Rodzina Cho nadal próbuje przejąć władzę w królestwie. W desperackiej próbie uratowania swojego ludu książę staje do krwawej bitwy, walcząc z żywymi i próbując powstrzymać umarłych.

DATA PREMIERY: już w serwisie Netflix

W ROLACH GŁÓWNYCH: Ju Ji-hoon, Ryu Seung-ryong, Bae Doona

„Hologramowa miłość”

Holo to najnowocześniejsze wcielenie sztucznej inteligencji. Hologram — widoczny po założeniu specjalnych okularów — jest doskonałym towarzyszem. Jest inteligentny, miły i można go spersonalizować. Z wyglądu przypomina do złudzenia swojego genialnego, ale sfrustrowanego twórcę, Nando. Aby nie wpaść w niepowołane ręce, Holo daje okulary So-yeon — miłej, ale wyobcowanej karierowiczce. Serial opowiada historię So-yeon, która z każdym odcinkiem lepiej poznaje „doskonałego” Holo i mniej doskonałego Nando.

DATA PREMIERY: już w serwisie Netflix

W ROLACH GŁÓWNYCH: Yoon Hyun-min, Ko Sung-hee

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *