Netia rozbudowuje swoją usługę chmurową Netia Compute

Netia rozbudowuje swoją usługę chmurową (Netia Compute) o nową platformę do zarządzania wirtualnym data center, opartą o rozwiązania wiodącego globalnego dostawcy – VMware. Jest to kolejna tegoroczna inicjatywa – po zakupie od RASP obiektu data center w Krakowie – która ma na celu zwiększenie udziału Grupy Netia w obszarze outsourcingu infrastruktury IT.

 

 

 

 

– Z raportu firmy Audytel, na temat polskiego rynku data center wynika, że – uwzględniając łącznie obiekty Grupy Cyfrowy Polsat i Netii – nasza Grupa jest liderem pod względem powierzchni kolokacyjnej. Aby ułatwić klientom budowę rozwiązań chmurowych na bazie tej bogatej infrastruktury i usług, poszerzyliśmy ofertę o narzędzia VMware.  powiedział Adam Kowalczyk, Starzy Kierownik Produktu w Netii.

W obiektach kolokacyjnych Netia świadczy szereg usług: od dzierżawy powierzchni, poprzez serwery dedykowane (współpraca z Dell EMC), po rozwiązania chmurowe oraz usługi z zakresu bezpieczeństwa. W chmurze Netii działa między innymi sklep internetowy Super-Pharm (więcej informacji pod tym linkiem).

Obecna rozbudowa usługi chmurowej Netia Compute o narzędzia VMware, pozwala klientom m.in. na zarządzanie swoim Wirtualnym Data Center poprzez vCloud Director, który jest połączony z wirtualizacją sieci VMware NSX oraz definiowanym programowo storage’m – VMware vSAN.

Platforma VMware będzie systematycznie rozwijana o kolejne usługi PaaS i multicloud.

Przy budowie nowej platformy postawiono przede wszystkim na ponadprzeciętną wydajności i bezpieczeństwo. Z tych powodów środowisko sprzętowe usługi, to hiperkonwergentna infrastruktura HCI, zbudowana na architekturze referencyjnej od Dell EMC. Wysokodostępna platforma jest całodobowo monitorowana, a inżynierowie Netii mogą utrzymywać systemy Klientów. Całość uzupełnia bogata oferta usług telekomunikacyjnych Netii, które odgrywają kluczową rolę przy budowie środowisk hybrydowych.

– Chmura VMware Netii, to przede wszystkim wydajność, co podkreślają wszyscy klienci, którzy mieli już okazję testować nową platformę. Uważam, że kierowanie się jakością przy doborze technologii i profesjonalne wsparcie własnych inżynierów, może być przewagą konkurencyjną usług świadczonych w polskich centrach danych. Dbamy również, aby prosty model rozliczeniowy, który przyjęliśmy, wspierał oczekiwania szefów IT, poszukujących oszczędności w tym obszarze. – powiedział Adam Kowalczyk.

Więcej na: https://www.netia.pl/pl/instytucje-publiczne/produkty/data-center-cloud/netia-compute

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *