Prasa - Ksiązka

Neuroróżnorodność tematem listopadowego numeru „Wysokich Obcasów Extra”

W czwartek, 19 października 2023 r. ukażą się listopadowe „Wysokie Obcasy Extra”. Bohaterką okładki będzie amerykańska gwiazda Britney Spears, której poruszającą historię opisuje Katarzyna
Seiler. Temat wydania to neuroróżnorodność i wartość, jaką przynosi świadomość różnic w funkcjonowaniu ludzkiego mózgu.

 

W magazynie znajdzie się historia Britney Spears, która jest pełna wzlotów i upadków – od bycia jedną z najlepiej sprzedających się gwiazd swojego pokolenia, po problemy ze zdrowiem psychicznym i bycie zniewoloną pod kuratelą ojca. Z kolei o karierze gwiazdy muzycznej z perspektywy rodzimego rynku opowie Daria Zawiałow w szczerej rozmowie z Joanną Wróżyńską. O byciu rodzicem dzieci ze spektrum autyzmu podzieli się Katarzyna Michalczak, a własne doświadczenia z diagnozą opisze Dorota Kotas.

Z Ewą Błaszczyk, polską aktorką i założycielką Fundacji Akogo, rozmawia o sytuacji osób w śpiączce, ich rodzin i perspektywach na przyszłość Alina Mrowińska. Katarzyna Dowbor, dziennikarka z 40-letnim doświadczeniem, podzieli się z Magdaleną Keler przemyśleniami na temat stereotypów, bycia symbolem dojrzałości oraz nadchodzących wyzwań.

O miejscu twórców we współczesnym społeczeństwie pisze w swoim felietonie Grażyna Plebanek, a na symptomy wypalenia zawodowego zwraca uwagę psycholożka Natalia de Barbaro. Ponadto w wydaniu ukaże się również artykuł o randkach osób w spektrum autyzmu oraz felieton „Carrie z Mokotowa”.

Nowe „Wysokie Obcasy Extra” pojawią się w punktach sprzedaży prasy w czwartek, 19 października, a część nakładu dostępna będzie z prezentem – wydaniem specjalnym magazynu „Psychologia dla rodziców”. Prenumeratę miesięcznika oraz bieżący numer z bezpłatną dostawą pod wskazany adres można zamawiać na stronie Prenumerata24.pl, zaś pojedyncze wydania m.in. na Kulturalnysklep.pl, a w formie cyfrowej – na Publio.pl. Artykuły z wydania są dostępne dla prenumeratorów Wyborcza.pl (Pakiet Premium) – w serwisie Wysokieobcasy.pl i w aplikacji mobilnej Wyborcza. 

foto. materiał prasowy Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *