Internet & Gry - Reklama

Xbox ogłasza nowe funkcje dostępności wspierające osoby z niepełnosprawnościami (wideo)

Gry pozwalają podróżować po wspaniałych światach, dzielić się przeżyciami oraz nawiązywać przyjaźnie. Żadna z tych rzeczy nie byłaby możliwa dla ponad 429 milionów graczy z niepełnosprawnościami bez rozwiązań wspierających dostępność.

 

W ramach corocznego doceniania społeczności graczy z ograniczeniami motorycznymi, Xbox ogłasza nowe aktualizacje funkcji dostępności, w tym:

  • Nowy kanał „Dostępność w grach” w sklepie Xbox i na Xbox.comzawierający setki gier z oznaczonymi funkcjami dostępności. Rozwiązanie to ma na celu ułatwienie graczom znalezienie nowych produkcji posiadających interesujące ich udogodnienia.
  • Bezprzewodowe parowanie nie wymaga już fizycznego kontaktu z konsolą. Gracze mogą teraz przełączyć swój sprzęt w tryb parowania za pomocą pilota multimedialnego Xbox, polecenia głosowego lub wcześniej sparowanego kontrolera.
  • Uruchomienie „Ustawień dostępności gier” w widżetach Xbox w Game BarzeUmożliwi to łatwiejsze znajdywanie funkcji dostępności w konkretnych grach w aplikacji Xbox na PC.
  • „Xbox Ambassador Accessibility Explorer Path” – kolejny rozdział. Pojawią się nowe testy wiedzy i odznaki, przy jednoczesnym uznaniu ponad 2 milionów ukończonych zadań od czasu uruchomienia programu w październiku 2022 roku.
  • Udostępnienie „Playbook for Accessible Gaming Events” – przewodnika po wydarzeniach, który przedstawia 12 najlepszych praktyk, których Xbox nauczył się przez lata współpracy ze społecznością Gaming & Disability.
  • Mapowanie Kontrolera Adaptacyjnego Xbox i Elite Series 2 na klawiaturęW nadchodzących miesiącach wszyscy gracze będą mogli zmapować przyciski kontrolera na ponad 80 klawiszy klawiatury PC. To rozwiązanie umożliwi graczom o ograniczonej sprawności ruchowej korzystanie z XAC w grach, które obsługują wyłącznie myszkę i klawiaturę.

 

W poście na Xbox Wire, poza powyższymi funkcjami zwrócono również uwagę na „Craig Hospital’s Adaptive Gaming Program”Jest to usługa testowania gier skierowana do pacjentów oraz ich rodzin, która zrobiła furorę na PAX 2023 w zeszłym miesiącu. To kolejny wyraz wsparcia zaraz po ogłoszeniu partnerstwa ze Specjalną Olimpiadą „Gaming for Inclusion”.

foto. materiał prasowy Xbox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *