NEXT FILM zaprasza do kin na „Kult. Film” (wideo)

Już w najbliższy piątek, 22 listopada br. do kin w całej Polsce wejdzie „Kult. Film”. To wyjątkowy film dokumentalny, w którym będzie można zobaczyć nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz jego frontmana Kazika Staszewskiego. Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM.

 

 

 

 

– Nigdy nie spodziewałem się, że zespół Kult będzie trwał tyle lat – mówi w filmie Irek Wiereński, basista zespołu. Grupa została założona w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego oraz Piotra Wieteskę i przez 37 lat istnienia zgromadziła wokół siebie wielu wiernych fanów. Ta więź działa w dwie strony muzycy zawsze podkreślają, że istnieją dzięki publice.

„Kult. Film” to prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom zespołu Kult podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami. Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019 i zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.

 

 

Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM – firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. W 2019 roku NEXT FILM wprowadził na ekrany kin: film „Underdog” z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem w rolach głównych, kolejną część kultowej komedii „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, komedię romantyczną „Całe szczęście”, nagrodzony na festiwalu Sundance film „Słodki koniec dnia” z Krystyną Jandą, komedię kryminalną „Na bank się uda”, dramat historyczny „Piłsudski”, film biograficzny „Ikar. Legenda Mietka Kosza” i szpiegowski thriller „Ukryta gra”.

Wśród nadchodzących produkcji z portfolio firmy są m.in. film akcji „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, film „365 dni” na podstawie książki Blanki Lipińskiej i pierwszy polski horror typu slasher „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *