Nie żyje Kora Jackowska

Nie żyje Kora, wokalistka zespołu Maanam. Piosenkarka zmarła 28.07.2018 roku nad ranem.

 

 

„Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać.”

Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele.

Kora to jedna z najbardziej znanych i utalentowanych polskich wokalistek. W latach 1976-2008 współtworzyła grupę Maanam. Olga Jackowska była też poetką i autorką wielu tekstów.

Kora zmarła w wyniku choroby nowotworowej. Piosenkarka poinformowała publicznie, że choruje na raka w 2014 roku.

Kora od ponad 40 lat związana była z Kamilem Sipowiczem. Związek zalegalizowali dopiero niedawno – Olga i Kamil pobrali się w 2013 roku. W tym samym roku Kora rozpoczęła walkę z chorobą nowotworową. Publicznie opowiedziała o tym kilka miesięcy później.

 

 

Kora znana była też z roli jurorki w programie Must Be the Music. Tylko muzyka w telewizji Polsat, w którym występowała w latach 2011-2016.

 

Jedna myśl na temat “Nie żyje Kora Jackowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *