„Kulisy sławy EXTRA”: Kora w TVN Style

„Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece.

 

 

Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać” – tak o zmarłej rano 28 lipca Oldze Jackowskiej, znanej wszystkim pod pseudonimem Kora napisał jej mąż, Kamil Sipowicz.

Przypominamy odcinek „Kulis Sławy Extra”, którego bohaterką była Kora. Dzięki niemu poznacie jej dwa miejsca na ziemi – dom w Warszawie i letnią posiadłość na Roztoczu, w której zmarła.

W programie zobaczycie, że Kora nie poddawała się i wierzyła, że jeszcze wiele ją w życiu spotka. Otoczona i troską męża Kamila Sipowicza z ukochanymi egzotycznymi zwierzętami na Roztoczu wydawała się być szczęśliwa i pogodzona z życiem.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Korą i jej muzyką!

„Kulisy sławy EXTRA” z Korą zobaczysz w TVN Style w:

sobotę, 28 lipca o godz. 18:45

niedzielę, 29 lipca o godz. 6:50

poniedziałek, 30 lipca o godz. 22:25

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *