PolecaneTVN Discovery Polska

Nie żyje założyciel telewizji TVN Mariusz Walter

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Mariusza Waltera. Odszedł człowiek niezwykły, który współtworzył wolne i niezależne media w Polsce. Był wizjonerem, założycielem TVN i uczynił z niej najlepszą telewizję w tej części Europy.

 

Dziennikarstwo było jego wielkim powołaniem. Był też reżyserem i przedsiębiorcą. Funkcję Prezesa TVN – największej polskiej telewizji komercyjnej, pełnił w latach 1997-2001. W 2001 roku doprowadził do powstania TVN24, pierwszej polskiej telewizyjnej stacji informacyjnej nadającej przez całą dobę. Wytyczył kierunek rozwoju Grupy TVN na wiele lat, do czasu jej przejęcia przez amerykańskich właścicieli w 2014 roku.

Patronował karierom wielu artystów, gwiazd i osobowości telewizyjnych. Dowodzenie stacją i koncernem medialnym przynosiło mu ogromną dumę i satysfakcję, a jego wybitne zasługi na polu działalności telewizyjnej, kultury, życia publicznego i gospodarki były doceniane. W 2001 roku został odznaczony kawalerem Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Wspominamy go i żegnamy z wdzięcznością za dzieło jego życia – firmę, która stanowi dziś integralną część jednego z największych globalnych koncernów medialnych, jest znana, wspierana i podziwiana na całym świecie.

Pragniemy również złożyć najszczersze kondolencje żonie Mariusza Waltera, pani Bożenie Walter, dzieciom – Sandrze i Piotrowi oraz ich rodzinom. Łączymy się w żalu i bólu z jego bliskimi i przyjaciółmi.

 

Foto: Fakty TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *