Niedziela z… Bronisławem Wildsteinem na antenie TVP Kultura

8 kwietnia TVP Kultura zaprasza na spotkanie z Bronisławem Wildsteinem – pisarzem, publicystą, dziennikarzem i działaczem opozycji antykomunistycznej.
 

 
O godz. 17:15 Bronisław Wildstein oraz filozof i filolog Agnieszka Kołakowska, reżyser Włodzimierz Staniewski, pisarz Antoni Libera, prof. Ryszard Legutko, dziennikarz Andrzej Mietkowski i publicysta Maciej Mazurek porozmawiają o twórczości bohatera programu, roli literatury, młodzieńczym buncie w czasach PRL-u, przyjaźniach i doświadczeniach emigracyjnych. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
Po spotkaniu, o godz. 18:10, TVP Kultura zaprasza na spektakl Teatru Telewizji „Dolina nicości” na podstawie powieści Bronisława Wildsteina pod tym samym tytułem, w reżyserii Wojciecha Nowaka z Krzysztofem Globiszem, Mariuszem Wojciechowskim, Mateuszem Kościukiewiczem, Andrzejem Niemytem, Jerzym Schejbalem i Moniką Kwiatkowską-Dejczer w rolach głównych.
Z kolei o godz. 19:30 rozpocznie się emisja filmu „Gry uliczne” z 1996 roku w reżyserii Krzysztofa Krauzego z Redbadem Klynstrą-Komarnickim i Robertem Gonerą w rolach głównych. Obraz jest współczesną próbą rekonstrukcji wydarzeń związanych ze śmiercią Stanisława Pyjasa w 1977 roku. Bronisław Wildstein, przyjaciel zamordowanego przez bezpiekę krakowskiego studenta, był konsultantem podczas kręcenia filmu.
„Niedziela z… Bronisławem Wildsteinem”, godz. 17:15
„Dolina nicości”, godz. 18:10
„Gry uliczne”, godz. 19:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *