„Niedziela z…” Janem „Ptaszynem” Wróblewskim w TVP Kultura

TVP Kultura zaprasza na niezwykłe spotkania w ramach nowego cyklu „Niedziela z…”. Bohaterem premierowego odcinka programu 15 marca będzie legenda polskiego jazzu – Jan „Ptaszyn” Wróblewski. Wśród gości m.in.: Lora Szafran, Henryk Miśkiewicz i Wojciech Karolak.

 

 

 

 

Jan „Ptaszyn” Wróblewski jest jedną z najbarwniejszych postaci w polskiej muzyce. Świetny saksofonista tenorowy i barytonowy, aranżer, dyrygent, kompozytor. Do tego fenomenalny gawędziarz, charyzmatyczny radiowiec oraz odkrywca młodych talentów.

Gośćmi Agnieszki Szydłowskiej będą też: wokalistka jazzowa Lora Szafran; piosenkarz, perkusista i kompozytor Andrzej Dąbrowski; saksofonista i klarnecista Henryk Miśkiewicz; pianista, kompozytor, saksofonista i wirtuoz organów Hammonda – Wojciech Karolak oraz muzyk Marcin Jahr. Porozmawiają m.in. o tym, czym jest jazz w naszej kulturze, o współpracy z Krzysztofem Komedą i dlaczego warto stawiać na młodych.

Po rozmowie w studio TVP Kultura zaprasza na zarejestrowany w 2006 r. koncert „Jan „Ptaszyn” Wróblewski i przyjaciele” z okazji 70. urodzin i 25-lecia pracy artystycznej jazzmana (godz. 17:50) oraz program „Ballady jazzowe Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego” (godz. 19:05).

„Niedziela z…” Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, premiera 15 marca o godz. 17:00 w TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *