Zapowiedzi TV

„Nieznajoma dziewczyna” braci Dardenne, „Służąca” Park Chan-Wooka i inne hity festiwali filmowych w Canal+

W październiku CANAL+ zaprosi swoich widzów na prawdziwą kinową ucztę. Prezentujący najważniejsze obrazy ze światowych festiwali filmowych cykl rozpocznie się od uhonorowanej Nagrodą Specjalną na Festiwalu w Cannes „Służącej” Park Chan-wooka. W programie również: „Narodziny narodu” Nate’a Parkera (MFF w Sundance 2016), „Nieznajoma dziewczyna” braci Dardenne (Konkurs Główny MFF w Cannes 2016), „Słodkich snów” Marco Bellocchio (David di Donatello 2017: 9 nominacji) oraz „Amerykańska sielanka” w reżyserii Ewana McGregora (MFF w San Sebastian 2016 i MFF w Toronto 2016). Premiery w każdy poniedziałek, od 2 października po 21:00. Tylko w CANAL+.
 
Miłosny trójkąt, pożądanie, seksualne fantazje i wyrafinowana zemsta
Październikowy cykl „Hity festiwali filmowych” rozpocznie „Służąca” – przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści brytyjskiej pisarki Sarah Waters „Złodziejka”. Film wyreżyserował twórca kultowych „Oldboya” i „Pani Zemsty” – Park Chan-wook.
Korea, lata 30. XX wieku. Oszust (Jung-woo Ha) z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę (Min-hie Kim) – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu w najbliższym otoczeniu ofiary umieszcza tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę (Tae-ri Kim), która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. Widziana z różnych perspektyw intryga gęstnieje z minuty na minutę, zmierzając ku zaskakującemu finałowi. Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. „Służąca” podbiła serca widowni festiwalu w Cannes, gdzie miała swoją światową premierę.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 2 października godz. 23:00
Bunt na plantacjach – narodziny Ameryki
„Narodziny narodu” to nagrodzona na MFF Sundance 2016 (Główna Nagroda Jury oraz Nagroda Publiczności w kategorii Najlepszy dramat) opowieść o ruchu wyzwoleńczym Afroamerykanów. Na ekranie: reżyser filmu Nate Parker, Armie Hammer („Zwierzęta nocy”, Kryptonim U.N.C.L.E.”) oraz Penelope Ann Miller („Artysta”).
Południe Stanów Zjednoczonych, tuż przed wybuchem wojny secesyjnej. Nat Turner (Nate Parker) jest niewolnikiem i domorosłym kaznodzieją, który – w przeciwieństwie do swych braci – potrafi czytać i pisać. Jego właściciel postanawia wykorzystać umiejętności Nata, by poskromić buntownicze nastroje wśród niewolników. Wędrując po okolicznych plantacjach, Nat staje się świadkiem niezliczonych okrucieństw i organizuje zbrojne powstanie w nadziei, że uda mu się wywalczyć upragnioną wolność.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 9 października godz. 21:00
Kiedy nieznajomi stają się bliscy
Na ekranie również przejmujący i wciągający dramat w reżyserii braci Dardenne („Rosetta”, „Dwa dni, jedna noc”) „Nieznajoma dziewczyna”. Obraz był prezentowany w konkursie głównym MFF w Cannes 2016, a także w sekcji Ale kino+ T-Mobile Nowe Horyzonty 2016.
Kiedy lekarka Jenny (Adèle Haenel) uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że wkrótce te same zasady zmienią jej życie. Do jej drzwi –już po godzinach pracy – zapuka pewna młoda kobieta… Jenny jej nie przyjmie. Nazajutrz policja znajdzie niedoszłej pacjentki niedaleko kliniki. Trapiona wyrzutami sumienia Jenny na własną rękę próbuje ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 16 października godz. 21:00
Włoskie wychowanie z tragedią w tle
W programie także „Słodkich snów” – film w reżyserii włoskiego mistrza kina – Marco Bellocchio („Zwycięzca”, „Witaj, nocy”). Obraz zdobył aż 9 nominacji do nagrody David di Donatello 2017. W jednej z głównych ról znana z „Artysty” oraz „Przeszłości” Bérénice Bejo.
Idylliczne dzieciństwo Massimo (Valerio Mastandrea) dramatycznie zakończyła śmierć uwielbianej matki. Gdy – już jako dorosły mężczyzna – szykuje się do sprzedaży mieszkania rodziców, nawiedza go traumatyczna przeszłość. Współczująca lekarka Elisa (Bérénice Bejo) próbuje pomóc bohaterowi uporać się z traumą.
PREMIERA: CANAL+ poniedziałek 23 października godz. 21:00
Wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa
Cykl zakończy „Amerykańska sielanka” w reżyserii Ewana McGregora, grającego jednocześnie główną rolę. Na ekranie również Jennifer Connelly („Requiem dla snu”, „Dom z piasku i mgły”) i Dakota Fanning („Wojna światów”, saga „Zmierzch”). Ekranizacja nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha. Obraz prezentowano na MFF w San Sebastian 2016 oraz na MFF w Toronto 2016.
Seymour (EwanMcGregor) ma wszystko, co Ameryka lat 60. definiuje jako szczęście: piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly), dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry (Dakota Fanning). Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia?
PREMIERA: CANAL+ poniedziałek 30 października godz. 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *