Niezwykłe świąteczne programy w Radiu Złote Przeboje

Jak spędzają wigilię ci, którzy są tego dnia na służbie lub dyżurze? Czy któreś zwierzęta w zoo przemówią w wigilijny wieczór ludzkim głosem? Jaka była prawdziwa historia pierwszej gwiazdki? - tego wszystkiego dowiedzą się słuchacze Radia Złote Przeboje ze specjalnych świątecznych programów przygotowanych na Wigilię i Boże Narodzenie.

 

 

Są takie zawody, w których nie istnieją święta. W Wigilię - 24 grudnia br. w programie "Na straży pierwszej gwiazdki" Piotr Jaworski odwiedzi z mikrofonem strażaków, policjantów, lekarzy i innych, którzy nie będą mogli usiąść do wigilijnego stołu z racji poważnych obowiązków. Przełamie się z nimi opłatkiem w imieniu wszystkich słuchaczy Radia Złote Przeboje i sprawdzi, jak radzą sobie ze świętami, które zastają ich w samym środku pracy. Program "Na straży pierwszej gwiazdki" w Radiu Złote Przeboje będzie można usłyszeć w godz. od 8:00 do 10:00.

Następnie na antenie pojawi się Kamil Baleja w audycji "Kamil sam w domu w Radiu Złote Przeboje". Aż do 15.00 słuchacze stacji będą mogli sprawdzić, czy prowadzący poradzi sobie sam w środku świątecznego zamieszania i sprosta przygotowaniu świąt w pojedynkę. W przygotowaniach do Wigilii "na ostatni dzwonek" pomogą mu m.in. Ewa Wachowicz, Antoni Pawlicki, Roma Gąsiorowska i Grażyna Wolszczak.

Późne wigilijne popołudnie, wieczór i noc wypełnią najpiękniejsze polskie kolędy - "Wieczór kolęd w Radiu Złote Przeboje" będzie nadawany od 15:00 do północy.

W pierwszy dzień Bożego Narodzenia Radio Złote Przeboje zaprosi słuchaczy w niezwykłą podróż do... zoo. Piotr Jaworski sprawdzi, które zwierzęta przemówiły ludzkim głosem, a które na co dzień przypominają ludzi. Słuchacze stacji poznają najbardziej upartą oślicę w Polsce i szympansa, który uwielbia damskie torebki. Program "Ludzkim głosem" będzie na antenie w Radiu Złote Przeboje od 14:00 do 18:00.

Wcześniej Tomka Brhela odwiedzą znani podróżnicy i kucharze, żeby opowiedzieć o najbardziej niezwykłych potrawach przygotowywanych na święta Bożego Narodzenia w różnych zakątkach świata. Audycji "Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej" będzie można słuchać w godz. 10:00 - 14:00.

Czy Święty Mikołaj naprawdę był pociesznym brodatym panem w czerwonym wdzianku, dlaczego ubieramy choinki i czym naprawdę była Gwiazda Betlejemska? - o tym wszystkim opowie słuchaczom Radia Złote Przeboje Kuba Mędrzycki w programie "Prawdziwa historia pierwszej gwiazdki", już w drugi dzień Świąt od 8:00 do 10:00.Boże Narodzenie to także dobry czas na pomyślenie o tych, którzy potrzebują pomocy. Jak i komu pomagali muzycy znani z anteny Radia Złote Przeboje? - o najpiękniejszych muzycznych odruchach serca, które niejednokrotnie porywały cały świat, opowie Tomek Brhel w programie "Muzyczna historia dobrych uczynków" - w świąteczny wtorek, 26 grudnia w godz. 18:00 - 22:00.

Więcej informacji o świątecznej ramówce Radia Złote przeboje można znaleźć na www.zloteprzeboje.pl.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.