Nikon wyprodukował 110 milionów obiektywów do aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami

Z końcem października na linii produkcyjnej w fabrykach obiektywów Nikona powstał 110-milionowy obiektyw NIKKOR. Linia NIKKOR F jest w produkcji od 1959 roku, natomiast na początku 2018 roku oferta firmy została wzbogacona o linię obiektywów NIKKOR Z. Nie jest to ostatnie słowo Nikona w pracach nad rozwojem fotografii, firma planuje rozwijać technologie przeznaczone dla fotografów na całym świecie.

 

W ofercie obiektywów Nikona znajdują się dwie rodziny. NIKKOR F to modele przeznaczone do lustrzanek cyfrowych, natomiast NIKKOR Z do aparatów bezlusterkowych. W sumie to 100 modeli do różnorodnych zastosowań – stałoogniskowe, zoom, ultraszerokokątne, superteleobiektywy, fisheye czy Micro.

Od początku istnienia marki NIKKOR (1959 rok), wprowadzane na rynek modele obiektywów z linii F prezentowały najnowsze technologie – kontrola przesłony, autofocus oraz optyczną redukcję drgań (VR). Nowe, w aparatach bezlusterkowych Nikona, mocowanie obiektywu o większej średnicy daje dalsze możliwości w zakresie projektowania obiektywów oraz ich parametrów optycznych. Różnorodność wysoko wydajnych obiektywów dotyczy także najjaśniejszego obiektywu* w historii Nikona – o przysłonie f/0.95.

*Spośród wymiennych obiektywów Nikona.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *